Joe Ligon prežil takmer celý svoj život za múrmi väzenia. Mal iba 15 rokov, keď ho odsúdili za účasť na lúpežnom prepadnutí a útok, pri ktorom zomreli dvaja ľudia a ďalší 6 boli dobodaní. Chlapík však vždy popieral, žeby niekoho zabil. Vo veku 83 rokoch bol napokon prepustený z väzenia vo Phoenixe.

Foto od Twitter

Takýchto ľudí ako on pochopiteľne nie je veľa a sám Joe s humorom povedal: „Som špeciálny chlap“. Bradley Bridge, právnik, ktorý ho obhajuje od roku 2006, dodal: „Myslím, že za 68 rokov toho nahromadíte veľa“. V roku 2017 bol jeho trest znížený na 35 rokov, pretože najvyšší súd rozhodol, že vtedajšie podmienky boli pre odsúdenie detí príliš kruté a neobvyklé. Narozdiel od iných, ktorí sa dožadovali podmienečného prepustenia, Joe nebol taký horlivý a aj preto takto dopadol.

„Som rád, že som na slobode. Ľudí s podmienkami a podmienečným prepustením som stretol mnoho. Bez podmienečného prepustenia nemôžete opustiť mesto. Toto je časť mojej slobody,“ povedal Joe. Sudca napokon prepustil chlapíka na slobodu minulý rok v novembri, pričom povedal: „Mrháme životmi ľudí nadmerne dlhým väznením a tým aj mrháme peniazmi. Tento prípad je toho jasným príkladom“.

Foto od Twitter

Sudca zároveň povedal, že dúfa, že jeho prepustenie upozorní na problém a prehodnotí sa tiež spôsob, akým sa uväzňujú ľudia, najmä mladiství. Joe sa pripravoval na reálny svet, ktorý opustil pred takmer 70 rokmi sledovaním správ v televízore, ktorý mal vo svojej cele. „Pozerám sa na všetky vysoké budovy v meste. Je to pre mňa nové, predtým toto neexistovalo,“ povedal Joe o živote na slobode.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.