Nie je sa za čo hanbiť, pretože to robí takmer každý. Nie je to však celkom zdravé, preto by sme sa mali čo najviac informovať a postupne sa snažiť veci meniť. Napríklad obliečky alebo filter na vodu môžu mať nepríjemné následky, ak ich pravidelne nemeníme. Prečítajte si, na čo všetko by ste si mali dávať pozor.

1. Filtre

Zdroj: Brightside

Mnoho ľudí si myslí, že sa vodný filter každým použitím vyčistí. Pravdou však je, že má dokonalé podmienky pre množenie baktérií. Odporúča sa meniť ho každých šesť mesiacov.

2. Žehlička

Zdroj: Brightside

Prichádzame so smutnou správou. Nie všetky žehličky sú navrhnuté tak, aby vydržali desať až dvanásť rokov. Väčšina z nich má záručnú dobu jeden rok. Ak po tejto dobe spozorujete, že trvá dlhšie, kým vyžehlíte oblečenie, alebo sa vám dokonca oblečenie zničí, je potrebné si zaobstarať novú žehličku. Je jednoduchšie vymeniť žehličku než neustále sa snažiť opraviť alebo kupovať nové oblečenie.

3. Mop

Zdroj: Brightside

Mopy sa odporúča meniť každé dva mesiace. Ak to budete robiť s väčším časovým rozdielom, vaša podlaha bude špinavšia a plná baktérií. To isté platí pre handry na rôzne povrchy.

4. Rohož

Zdroj: Brightside

Ako udržať domácnosť čistejšiu? Vymeňte rohož. Je vhodné tak robiť každé dva roky alebo častejšie, ak je zničená. Ak máte k dispozícii dve rohože, striedajte ich.

5. Obliečka na vankúš

Zdroj: Brightside

Obliečky zachytávajú čiastočky prachu, preto by ste ich mali meniť každý týždeň. Staré za nové by sa mali meniť každý rok až dva.

6. Autosedačka

Zdroj: Brightside

Veľmi málo ľudí vie, že aj sedačky môžu exspirovať. Materiál sa časom ničí, preto staršie sedačky už nemusia byť také bezpečné. Jedna sedačka vydrží spravidla päť až šesť rokov.

7. Mikrovlnná rúra

Zdroj: Brightside

Vydrží až desať rokov, to však nie je jediný ukazovateľ, ktorého by ste sa mali držať. Ak počas ohrievania vydáva zvláštne zvuky, je čas ju vymeniť. Ďalším dôvodom potrebnej výmeny môže byť dlhšie ohrievanie jedla.

8. Sprchový záves

Zdroj: Brightside

Odporúča sa ho umývať aspoň raz do mesiaca. Nič sa nestane, ak ho umyjete raz za dva alebo tri mesiace, nemalo by to však byť viac. Vymeniť ho za nový by ste mali každý rok.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.