Výlety do prírody zvyknú byť dobrodružné a plné prekvapení. Na vlastnej koži to okúsil aj Justin, ktorý si vyrazil na viacdenný splav riek Red Deer a Saskatchewan. Jedného osudového dňa rybárčil, ale nevedel, že sa chystá vyloviť niečo iné ako rybu. Začul totiž vo vode vrčanie.

Pozrel sa odkiaľ zvuk prichádza a zbadal len nos istého zvieraťa tesne nad hladinou vody. Pretože voda bola temná a kalná, nedokázal rozoznať, o čo vlastne ide. Keď sa však bližšie pozrel, tak zistil, že ide o mláďa kojota. Rozhodol sa, že ho tam nenechá a vytiahol ho z vody. Šteniatko bolo spočiatku v bezvedomí a zdalo sa, že ani dýcha, ale našťastie mal Justin skúsenosti s CPR a prvú pomoc zvládol. Napokon sa mu podarilo zvieratko zachrániť a okamžite urobil oheň, aby sa mláďa zahrialo a vysušilo.

Justin a YipYip – takto pomenoval kojota, sa plavili spolu ďalších 10 dní. Jedli spolu, maznali sa spolu a YipYip spal v mužovom batohu kedy chcel. Justin však nakoniec oslovil viaceré organizácie, až sa napokon dostal k Wildlife Rehabilitation Society Of Saskatchewan, ktorá si kojota vzala pod svoje ochranné krídla a keď sa bude toto mláďa schopne o seba postarať, tak bude opäť vypustené do voľnej prírody. Fotografií zvieraťa však chlapík nestihol spraviť veľa, pretože sa fotoaparát poškodil počas výletu.


 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.