Ohňostroje a iné hlasné zvuky sú pre zvieratá a hlavne pre psy skutočná nočná mora. Tí, ktorí máte domáce zvieratá, určite poznáte skrývanie sa pred výbuchmi a neplechu, ktorú dokážu narobiť. Tento útulok však prišiel s brilantným nápadom, ako pomôcť tamojším zvieratám.

Tieto fóbie sú hrozné. Kvôli ním si psíky totiž myslia, že zomrú a preto robia častokrát zvláštne veci. V psích útulkoch, ktoré sa nachádzajú vo Phoenixe a Arizone majú milú udalosť. Vyše 300 dobrovoľníkov sa spojí len preto, aby upokojili psy, ktoré v útulku počas púšťania ohňostrojov trpia. „Bolo ohromujúce vidieť, ako komunita okamžite reagovala a ako ľudia pomáhajú,“ povedal riaditeľ útulku Ben Swan.

„Niektorí ľudia im spievajú, niektorí čítajú a niektorí tam len tak sedia a dívajú sa. Je to úžasné, pretože psy absolútne milujú pozornosť a boli tak zamerané na ľudí a nie na ohňostroj.“ Niektorí si vytvorili úžasné vzťahy a tieto psíky pravidelne navštevujú. Je to veľmi milé sledovať a majitelia útulku dúfajú, že spojenia s dobrovoľníkmi sa ešte zlepšia a vymyslia aj iné zaujímavé aktivity.

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Každého trápia len psíky, z toho sa idú všetci zosrať. Ale to, že tu máme práce, kde je cez 30°C a človek pomaly odpadáva keď sa po niečo zohne, to netrápi nikoho. A áno tým „tu“, mám na mysli našu krajinku nevšedných chvíl

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.