Správne usporiadaný pracovný priestor vám určite neublíži, pretože kancelária alebo obchod je miestom, kde s najväčšou pravdepodobnosťou trávite veľa času. Avšak, nielen z tohto dôvodu by ste si mali miesto na prácu vhodne zorganizovať.

Správne premysleným úložným systémom a vybavením priestoru na vykonávanie pracovných úloh zvýšite vašu produktivitu a dokážete zvládať prácu oveľa ľahšie. A nie je to žiadny vedecký výmysel, ale skúsenosti mnohých šikovných ľudí, ktorí na to prišli už veľmi dávno. Každý z nás predsa potrebuje pre motiváciu a silu niečo špeciálne.

Maxim Gorky napríklad napísal svoje diela sediac za jednoduchým stolom bez zásuviek. Pracovisko Alberta Einsteina bolo, naopak, vždy chaotické, čo však inšpirovalo jeho nepretržitý a rýchly myšlienkový proces.

Alfred Hitchcock zasa udržiaval svoju kanceláriu v maximálnom poriadku, aby ho od jeho zaujímavej literárnej tvorby nič nerozptyľovali. No a Friedrich Schiller, si pre zmenu uchovával v zásuvkách jablká, pretože mu svojou vôňou navodzovali správnu atmosféru.

Avšak, nielen géniovia mali a majú svoje špecifické požiadavky. Bez dobre usporiadaného pracovného okolia sa nezaobíde ani obyčajný človek. Ako si ho teda zariadiť?

Úložný systém je základ úspechu

Vhodné podmienky a vybavenie potrebujeme pre lepší výkon aj my. Aj keď nie je z nás slávny spisovateľ alebo vedec, správne usporiadaný pracovný priestor nikomu predsa neublíži. Naopak, správna organizácia prispeje k vyššej produktivite a lepším odmenám za dobre odvedenú prácu.

O všetkom máte prehľad, viete adekvátne a rýchlo reagovať a prispôsobiť sa akémukoľvek pracovnému tempu. Základom je však vždy dobre premyslený úložný systém, ktorý vám dokážu vytvoriť aj špeciálne .

Vyskúšajte regály z kovu

Moderné kovové regály sú skvelou voľbou nielen do domácnosti, ale aj kancelárskych priestorov. Tento typ vybavenia je veľmi populárny, pretože odolnosť materiálu a jasnosť línií sa v pracovnom priestore cení. Rovnako aj bezpečnosť a množstvo úložného a najmä otvoreného priestoru, vďaka čomu máte o všetkom maximálny prehľad.

Nezabudnite na kvalitné osvetlenie

Na pracovisku by malo byť vždy aj dostatok svetla. Najlepšie je, ak na tento účel využijete a uprednostníte to prirodzené, ktoré sa do interiéru dostáva cez okná. A pokiaľ umiestnite svoj pracovný stôl v ich blízkosti, určite sa o prívale pozitívnej energie veľmi rýchlo presvedčíte.

Aj stolná lampa je však povinný atribút ideálnych pracovných podmienok. A pokiaľ si vyberiete model s netradičným dizajnom, môže sa stať i doplnkom, ktorý ovplyvní estetické vnímanie celej kancelárie.

Osvetliť môžete tiež spomínané police alebo jednotlivé časti bodovými modelmi LED žiaroviek či pásikov. Svetla predsa nie je nikdy dosť.

Nepodceňujte dôležité detaily

Minimalizmus je samozrejme pre prácu a minimum rozptýlenia dobrý, ale bez zaujímavých detailov bude priestor nudný, čo nakoniec vašej produktivite škodí. Pridajte preto do miestnosti niekoľko drobných detailov, aby interiér žiaril nielen zaujímavými doplnkami, ale aj novými farbami.

Zaveste plagát na stenu, ozdobte stôl vetvami umelých rastlín, položte figúrky na kovové police. Jednoducho popustite uzdu svojej fantázii. Hrnček na kávu alebo čaj je ďalším nevyhnutným kancelárskym atribútom, takže by ste si mali zaobstarať aj svoj vlastný „pracovný“ riad.

Dbajte na bezpečnosť pracoviska

Práca človeka je závislá od energie, ktorú telu dodáva výživná strava a dobrý spánok. Bez počítača, tlačiarne a iných dôležitých zariadení si však v dnešnej dobe poradiť nedokážeme. Techniku však „nenakŕmime“ zdravou desiatou, ale pripojením na elektrickú sieť, čo však automaticky zvyšuje počet elektrických káblov v pracovnom priestore.

Tie môžu vytvárať nielen pocit neporiadku, ale aj nebezpečné podmienky pri práci. Špeciálne háčiky a zásuvky vám však môžu pomôcť tento problém vyriešiť. Alebo to skúste so spotrebičmi a technikou, ktorá disponuje Bluetooth či Wi-Fi rozhraním.

Ak si svoje okolie vybavíte všetkým potrebným a milým, určite vám pôjde práca od ruky. Tak sa o tom skúste aj s našimi regálmi presvedčiť.

Zdroj obrázka: Majster-regal.sk

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.