23-ročný vynálezca z Filipín získal cenu vo výške niekoľko tisíc dolárov za návrh lacného bambusového domu, ktorý je možné postaviť za neuveriteľné 4 hodiny. Earl Forlales pochádza z Manily a jeho návrh je ako prostriedok riešenia bytovej krízy v jeho domovskej krajine. Podľa súťaže navrhol tak najlepší dom, ktorý je považovaný za budúcnosť v niektorých krajinách.

Foto od youtube

Tento týždeň získal chlapec cenu vo výške 64 000 dolárov a vyjadril sa, že peniaze plánuje použiť na začatie výstavby domov v priebehu budúceho roka.

Materiály pre modulárne domy CUBO stáli len 64 dolárov a pestovanie tohto trvalo udržateľného materiálu uvoľní o 35% viac kyslíka ako stromy a bez toho, aby spôsoboval degradáciu pôdy. Odhaduje, že takéto prenajímanie bývania bude stáť iba 0,20 £/osoba na deň.

„Mestá všade po svete neustále rastú a je skutočne potrebné zabezpečiť, aby aj pre budúce generácie tu boli bezpečné, čisté a pohodlné miesta pre ich život,“ povedal John Hughes, hlavný rozhodca súťaže a prezident Rics. „Medzi súťažiacimi projektami bolo veľa zaujímavých a originálnych návrhov. Nápad Earl však vynikal pre svoje jednoduché, ale dobre premyslené riešenie svetového problému,“ dodal rozhodca v súťaži.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.