Takýchto ponúk tu už bolo niekoľko. Taliansko je v tomto svetová jednotka, pretože vždy nejaké mestečko alebo dedina vyrukuje s tým, že predá tamojšie domčeky za 1€ hlavne z dôvodu, aby sa do vyľudnených časti prisťahovali ľudia.

Foto od Facebook

Ďalšia ponuka z Talianska prišla z mestečka neďaleko skvelých viníc. Salemi na Sicílii, ktoré leží len 30 až 40 minút jazdy od viníc Marsala, ponúka svoje domy záujemcom za 1€. V priebehu budúceho mesiaca sa do dražby dostane niekoľko desiatok chátrajúcich domov s vyvolávacou cenou 1€. Rovnako ako v prípade ostatných talianskych dedín a miest, aj Salemi spustilo túto iniciatívu ako spôsob oživenia mesta. V roku 1968 totiž poškodilo zemetrasenie rozsiahle oblasti sicílskeho údolia Bellice a najmenej 4 000 obyvateľov utieklo zo Salemi. Počet obyvateľov mestečka sa nikdy úplne nevrátil tam, kde bol predtým.

Starosta teda dúfa, že tento plán ho pomôže opäť oživiť.Pred spustením iniciatívy sme najskôr museli obnoviť staré časti mesta Salemi, kde sa domy nachádzajú, modernizovať infraštruktúru a služby, cesty a tiež elektrické siete či kanalizačné potrubia. Teraz je mesto pripravené na ďalší krok,“ povedal starosta. Niektoré domy, ktoré sú na predaj, siahajú do 16. storočia a sú postavené z pieskovca vyťaženého z neďalekých jaskýň. Väčšina domov si teda vyžaduje značné opravy. Avšak, tie zachovalejšie sa pravdepodobne predajú za oveľa vyššiu cenu ako 1€.

Od záujemcov o domy sa bude vyžadovať, aby poslali podrobný plán zmien, ktorý preukáže, že sa zaviazali k renovácii budovy. Projekty obnovy sa budú hodnotiť podľa mestských dopadov. Tí, ktorí plánujú prerobiť jednu z nehnuteľností na penzión alebo iný typ ekonomickej činnosti, dostanú bonusy a daňové úľavy. Jeden kupujúci si môže kúpiť viac domov, všetci kupujúci však musia zložiť zálohu vo výške 3 000 EUR, ktorá im bude vrátená, ak bude renovácia domu dokončená do troch rokov.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.