Ľudia žijúci na východnom pobreží jazera Erie v New Yorku s úžasom sledujú v akých podmienkach sa zo dňa na deň ocitli. V priebehu jedného dňa tam panovalo také počasie, že ich domy sú pokryté hrubou vrstvou ľadu. Zhodujú sa však, že žiť v takýchto podmienkach nie je možné.

„Vyzerá to priam neskutočne,“ povedal miestny obyvateľ Ed Mis. „Vo vnútri môjho domu je totálna tma,“ dodal. Takéto podmienky skutočne možno označiť za desivé. Muž povedal, že ešte vo štvrtok sa na jeho dvore nenachádzal žiadny ľad, ale v piatok ráno bol jeho aj okolité domy pokryté hrubou vrstvou ľadu. Miestni meteorológovia opisujú tento jav ako neobvyklý vzhľadom na teplú zimu, ktorú prežili. Na jazere Erie bolo veľmi malé množstvo ľadovej pokrývky kvôli miernejšiemu počasiu, ktoré spôsobilo oveľa väčšie vlny. A práve vysoké vlny majú na svedomí takýto nezvyčajný stav.

Po tom, ako zábery zamrznutej štvrti obleteli internet, sa toto miesto stalo doslova turistickou atrakciou. Policajti ale varovali všetkých, aby tam pre vlastnú bezpečnosť nechodili. „Ľad zatiaľ nie je extrémne nebezpečný a nestabilný, ale väčšina domov je v oblastiach, ktoré sú súkromným majetkom,“ uviedli. Obávajú sa však toho, že by domovy mohol výrazne poškodiť ľad, ktorý sa skôr či neskôr začne topiť a jeho váha je skutočne obrovská. Aj samotný odborník priznal, že taká hmota môže veľmi vážne poškodiť budovy.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.