Pre malých aj pre veľkých. Dokonalé miesto pre rodiny s deťmi, ktoré milujú rozprávky a chcú si užiť krásne prostredie. V dedinke Habakuky sa budete cítiť, akoby ste sa ocitli v inom svete. Vtiahne vás jedinečná atmosféra slovenských ľudových rozprávok. Zároveň si môžete vyraziť napr. na hrad Ľupča, ktorý takisto stojí za to a je neďaleko. Donovaly vám toho ponúkajú ešte oveľa viac. My vám však teraz priblížime tieto dve spomínané miesta.

Habakuky

Photo by wikimedia

Dobšinského rozprávky zažijete na vlastnej koži a naživo. Okamžite vás to tam vtiahne do deja a to aj vďaka jedinečným domčekom. Tie sú postavené v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry. Nájdete tam aj amfiteáter, ktorý má kapacitu 200 osôb, obchodný dom Kúrnik šhopa senter alebo tamojšiu najväčšiu dominantu – škrupinkový zámok. A samozrejme, ešte oveľa viac.

Zaujímavý je tiež spôsob platby, za občerstvenie či suveníry zaplatíte ich originálnou menou – zlatými a striebornými mincami Habakuky. Na amfiteátri sa pravidelne hrajú tradičné rozprávky a v domčekoch vám predvedú šikovní študenti stredných škôl rôzne remeselnícke práce. Pre deti sú pripravení aj animátori, ktorí ich vedú k tvorivým dielňam. Ak sa vám už nebude chcieť prechádzať, máte si kde oddýchnuť. Na lúke nájdete dokonca aj mini zoo, hojdačky či preliezky.

Photo by wikimedia
Autor: zaujimavysvet
Photo by wikimedia
Photo by wikimedia
Photo by wikimedia
Photo by wikimedia
Photo by wikimedia

Zaujímavé je tiež, že od októbra sa tam konajú firemné akcie či stretnutia. Čiže areál sa dá objednať aj na rôzne udalosti. A pripravia pre vás aj špeciálny program. Ak ste tam ešte neboli, mali by ste to rýchlo napraviť. Určite to ocenia aj vaše deti.

Hrad Ľupča

Nájdete ho v obci Slovenská Ľupča v okrese Banská Bystrica. Vybudovaný bol v roku 1250. Odvtedy sa tam vystriedali rôzni vlastníci a hrad sa využíval na rôzne účely. Okrem iného, slúžil kedysi aj ako sirotinec a sídlili tam rehoľné sestry. Vďaka tomu, že ho stále niekto obýval je vo veľmi dobrom stave. Spája sa s ním taktiež kráľ Matej Korvín, ktorý údajne rád sedával pod tamojšou lipou. Tá ma priemer až 7,7 metra a je stará viac ako 700 rokov.

Photo by wikimedia

Tento hrad sa oplatí vidieť naživo. Slovensko je krajina hradov a každý z nich vo vás zanechá nezabudnuteľnú spomienku. Sú to naše národné skvosty, ktoré by mal spoznávať každý Slovák.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.