Po Španielskej chrípke v roku 1918 sa veci celkom rýchlo dostali do normálu. Ako to však vyzerá počas tretej vlny pandémie? Čo všetko sa ľudia naučili?

1. Rúška

mask photo
imperioame / Pixabay

Mnoho ľudí mávalo často chrípku a vďaka noseniu rúšok a respirátorov sa prenos chorôb rapídne znížil.

2. Ekonomika

 economy photo
mohamed hassan / Pixabay

Ľudia začali viac nakupovať od lokálnych firiem.

3. Posilňovne

home gym photo
Photo by shixart1985

Cvičenie sa presunulo z posilňovní domov. Na YouTube nájdete nekonečne veľa videí, dokonca sa niektorí tréneri rozhodli trénovať online, cez Zoom.

4. Socializácia

friends photo
Dimhou / Pixabay

Takisto sme sa naučili byť sami a nesocializovať sa. Niektorým to pomohlo otvoriť oči a uvedomiť si, ako veľmi im chýba blízkosť iných osôb, niektorí si, naopak, samotu naplno užili.

5. Práca

work photo
Aymanejed / Pixabay

Aj na túto kategóriu sa dá pozrieť z dvoch hľadísk. Prvé je: vážiť si to, že máte prácu. Mnoho ľudí o svoje miesto kvôli pandémii prišlo, iní museli na niekoľko mesiacov fungovať bez príjmov, niekoľko majiteľov podnikov muselo nadobro s podnikaním skončiť. Druhé: niektorí si uvedomili, že zdravie je dôležitejšie než práca a naozaj treba niekedy spomaliť.

6. Chodiť do práce / školy chorý

flu photo
OpenClipart-Vectors / Pixabay

Od malička sme vedení k tomu, aby sme v škole chýbali čo najmenej, čo sme si preniesli aj do pracovného života. Toto pravidlo však pandémia celkom zmenila.

7. Viac osobného priestoru

social distance photo
Tumisu / Pixabay

Ľudia sa vďaka rúško – odstup – ruky konečne neučili netlačiť jeden na druhého a v rade pri pokladni máme viac osobného priestoru (aspoň niekedy).

8. Cestovanie do práce

driving photo
Photo by Shawn Allen

Aj keď sa niekomu predtým nechcelo cestovať do práce, dnes sú ochotní šoférovať 1,5 hodiny, aby sedeli v kancelárii, písali maily a telefonovali.

9. Vyhorenie

burn out photo
JESHOOTS-com / Pixabay

Pred pandémiou sme sa stále všade ponáhľali a až ona nám ukázala, prečo mnohí z nás zažili vyhorenie. Nie nadarmo sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré.

10. Donáška / kuriér

delivery photo
romeosessions / Pixabay

Viacero spoločností začalo poskytovať túto službu, čo viditeľne zľahčilo život nejednému človeku.

11. Žiadne podprsenky

webandi / Pixabay

To pohodlie je neopísateľné, však, dámy?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.