Ak si chcete vytvoriť pred dovolenkou v Egypte krátky itinerár, ste na správnom mieste. Táto krajina ponúka množstvo zážitkov, ktoré nenájdete nikde na svete.

1. Preskúmajte pyramídy v Gíze

Zdroj: Brightside

Žiadny výlet v Egypte nemožno považovať za výlet, pokiaľ nenavštívite pyramídy v Gíze. Nachádzajú sa neďaleko Káhiry, tvoria ich tri hlavné pyramídy s množstvom pamiatok a hrobiek.

2. Nevynechajte sfingu

Zdroj: Brightside

Majestátna sfinga takisto patrí na zoznam pamiatok, ktoré nesmiete vynechať. Ide o kreatúru s ľudskou hlavou a telom leva, ktorá je symbolom starovekého Egypta.

3. Jazda na ťave

Zdroj: Brightside

Jednou z prvých vecí, ktoré si predstavíte pod slovom Egypt, sú práve ťavy. Dlhú dobu ich v minulosti používali ako prostriedok prepravy. Dnes sú skôr turistickou atrakciou.

4. Architektúra v Káhire

Zdroj: Brightside
Zdroj: Brightside

Káhira má bohatú, tisícky rokov sa tiahnucu architektúru, ktorá predstavuje tamojšie bohatstvo. Tvorí ju množstvo mešít, náboženských škôl, pevností a hrobiek.

5. Miestny trh

Zdroj: Brightside

Návšteva egyptského trhu patrí medzi veci, ktoré si zapamätáte do konca života. Obľúbeným turistickým trhom je starý bazár v starej Káhire, známy aj ako Khan el-Khalili. Bol založený v 14. storočí a môžete tam nájsť množstvo suvenírov, nádherných látok, jedla, korenia, šperkov, keramiky a nekonečne veľa ďalších vecí.

6. Relax v rezorte

Zdroj: Brightside
Zdroj: Brightside

Egypt je omnoho viac než len miesto plné historických pamiatok. Pobrežie Červeného mora tvorí množstvo rezortov rôznych cenových kategórií. Ak vás už unavujú pyramídy a hrobky, môžete si oddýchnuť na nádherných plážach v Sharm el-Sheikh alebo v Hurghade.

7. Preskúmajte Červené more

Zdroj: Brightside
Zdroj: Brightside

S krištáľovo čistou vodou, farebnými útesmi a rôznorodým podmorským svetom je potápanie jednou s najlepších aktivít, aké môžete v Egypte vykonať. Medzi obľúbené potápačské miesta patrí Dahab, Sharm el-Sheikh, Hurghada a Marsa Alam.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.