Na začiatok je dôležité poznamenať, že Japonsko a Čína spolu začali bojovať ešte pred začiatkom 2. svetovej vojny a to v roku 1937. Táto sino-japonská vojna trvala až do kapitulácie Japonska v roku 1945. Konflikt medzi Čínou, Japonskom a niekoľkými okolitými Ázijskými štátmi sa po japonskom útoku na americkú základňu Pearl Harbor, stal súčasťou 2. svetovej vojny.

Experimentovanie s ľuďmi

Japonsko začalo rozsiahle experimentovanie na ľuďoch už v roku 1933. Samostatná špeciálna Jednotka 731 vznikla až v roku 1936 pod názvom „Útvar čistenia vody a prevencie proti epidémiám″ pod vedením Kwatangovej armády na čele s generálom Shiro Ishii. Experimantálny program mal krycí názov „Maruta″, čo v preklade znamená kláda. Názov bol ironickým vtipom, ktorý prirovnával väzňov k brvnám.

wikimedia commons, public domain

Desaťtisíc mŕtvych

Predpokladá sa, že v priebehu experimentálnych pokusov prišlo o život viac ako 10 000 ľudí. Mužov, žien i detí. Až 70 % obetí boli Číňania, 30 % Rusi, ale i Filipínci a vojnoví väzni.

Niektoré z príšerných experimentov zahŕňali úkony ako:
– amputácie končatín za účelom študovania krvných strát,
– prišívanie končatín na iné časti tela,
– zmrazenie končatín pre testovanie omrzlín, rozmrazovanie končatín pre štúdium,
– vyňatie žalúdka, pečene, močového mechúra a iných orgánov,
– pochovávanie zaživa,
– vyberanie čriev a ich umiestenie do tela a naopak.

Experimety sa vykonávali vždy na živých ľuďoch a bez akýchkoľvek anestetík. Obávali sa negatívneho vplyvu  začínajúceho rozkladu tela na výsledky experimentov.

Vivisekcia

Vivosekcia je ďalším z hrôzostrašných procesov. Ide metódu chirurgického otvorenia tela subjektu (v tomto prípade ľudí). Cieľom bolo oboznámiť sa s fungovaním jednotlivých sústav tela človeka. Obete boli vždy pri živote a bez anestetík. V jednom rozhovore z roku 2007 povedal bývalý vivisekcionista z Jednotky 731 doktor Ken Yuasa: „Počas mojej prvej vivisekcie som mal strach, druhýkrát to bolo ľahšie. Tretíkrát som už bol ochotný ju urobiť.″

Jedným z hlavných účelov Jednotky 731 bolo experimentovanie s biologickými zbraňami. Mnoho ľudí zámerne infikovali syfilisom či kvapavkou, často formou znásilnenia. Najdôležitejším projektom bol Gen Shiro Ishii. Išlo o vytvorenie bomby, ktorá by obsahovala nákazu a výbuchom by ju rozšírila do ovzdušia. Bombu chceli zhodiť na čínu a infikovať množstvo jej obyvateľov.

Blšia bomba

Vrcholom barbarstva bola „blšia bomba″. Išlo o bombu plnú bćh, ktoré bli nakazené žľazovým morom. Nebola úspešná ale neustále precovali na jej zdokonaľovaní. Namiesto toho oveľa účinnejšia bola biologická bomba, ktorá využívala antrax a choleru. Cholerová bomba je pravdepodobne zodpovedná za viac ako 30 000 mŕtvych Číňanov.

wikimedia commons, public domain

Tajné informácie v rukách Američanov

Po japonskej porážky boli všetky experimentálne laboratóriá spálené a zničené. Generál Ishii požadoval od všetkých fyzikov Jednotky 731, aby si svoje tajomstvá vzali do hrobu.
Po skončení vojny generál Douglas MacArthur udelil imunitu mnohým fyzikom z Jednotky 731 rovnako ako generálovi Shiro Ishiimu pod podmienkou, že všetky výsledky pokusov bez výnimky sprístupnia Američanom. A to všetko len preto, aby sa informácie nedostali do rúk Sovietskeho zväzu.

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.