dubai fotografia
Photo by: marla66 , Pixabay

Dubaj je domovom pre niekoľko najväčších atrakcií na svete. Môže sa pýšiť najvyššou budovou na svete, najväčším krytým tématickým parkom a teraz odhalil svoje plány ako si vybudujú vlastné plávajúce Benátky.

Ich predstava nezabúda na námestie Sv. Marka, kanály po ktorých sa premávajú Gondoly priamo z Talianska a tiež chodníky a mosty naprieč kanálmi. Ale tieto Benátky budú mať čosi naviac. Ako tvrdí samotné mesto, bude to „Svetovo prvý luxusný podmorský  dovolenkový rezort„.

Umiestnené majú byť v známej oblasti The world development, asi 800 metrov od pobrežia. Celý komplex má byť rozdelený na 4 „paluby“ a ponúkne 414 kabín. Z toho 180 spolu s kúpeľným strediskom a troma z 12 reštaurácii bude pod vodou.

Plávajúci rezort bude vedieť ubytovať až 3000 hostí, ktorí na hlavné námestie ich dovolenkovej destinácie dorazia loďou alebo helikoptérou. Návštevníci si budú môcť užiť 12 „plávajúcich pláži“ a 370 metrov štvorcových korálov v okolí rezortu. Podvodný život bude možné sledovať tiež z bazénov, ktoré budú mať špeciálne priesvitne dno.

Takto nejak by mala replika Benátok v Dubaji vyzerať:

Výstavba tohto rezortu v hodnote asi 580 miliónov eúr by mala začať v roku 2018 a dokončený by mal byť v roku 2020.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.