Vnímanie reality je subjektívne. Naše vnímanie sa totiž môže v okamihu zmeniť napr. v závislosti od toho, koľko toho vieme. Dvaja dánski fotografi však túto myšlienku posunuli na úplne novú úroveň. Všetci vieme, že v čase súčasnej krízy je kľúčové udržiavať bezpečnú vzdialenosť. Aj keď krajiny začínajú zmierňovať obmedzenia, neznamená to, že je koniec a boj s neviditeľným nepriateľom sme vyhrali. No aj v týchto časoch sa však ukazuje, že nemôžeme veriť všetkému, čo vidíme na fotografiách, ktoré nám predostierajú napr. rôzne média.

Fotografi Ólafur Steinar Gestsson a Philip Davali uskutočnili experiment pre fotografickú agentúru Ritzau Scanpix. Umelci z Kodane fotografovali tých istých ľudí vonku v ten istý deň. Ich trik spočíval v použití dvoch rôznych perspektív – širokouhlého objektívu a teleobjektívu. Obrázky ukazujú ohromujúci rozdiel a nútia nás prehodnotiť veci, ktoré považujeme za samozrejmé. Chceli nám tým ukázať aj to, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá a manipuláciu možno dosiahnuť jednoduchou fotografiou z iného uhlu.

Takto ľahko nás dokážu média manipulovať:

1.

vs

2.

vs

3.

vs

4.

vs

5.

vs

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.