Aj keď prešlo už 10 rokov od obrovskej katastrofy vo Fukušime, tak niektoré veci sa jednoducho nezmenili. Nezmenilo sa napríklad to, že celý ten čas sa o opustené zvieratá, ktoré tam nechali po katastrofe napospas osudu, starajú dvaja muži. Určite si mnohí pamätáte obrovskú tragédiu z roku 2011, ktorá postihla Fukušimu a jej následky badať dodnes.

Foto od Facebook

Zatiaľ čo obyvatelia mesta Ōkuma boli nútení svoje domovy opustiť, tak dvaja muži predsa len ostali žiť asi 20 kilometrov od zóny vylúčenia. Naoto Matsumura a Sakae Kato žijú osamote, no starajú sa o zvieratá, ktoré zostali žiť v nebezpečnej zóne. Keďže vláda nepredložila žiadne návrhy na záchranu týchto zvierat, všetko zobrali do vlastných rúk títo dvaja muži.

Sakae uviedol, že sa aktuálne stará o 41 mačiek a jedného psa, pričom vo svojej záhrade pochoval už 23 mačiek. „Budem tu dovtedy, kým ma budú potrebovať. Keď pochovám aj to posledné zviera, potom už chcem zomrieť, nech už to bude o hodinu či deň neskôr,“ povedal Sakae. Dodal, že mesačne utratí takmer 6 000 eur na jedlo pre domáce zvieratá aj pre diviaky v okolí. Jeho život nie je ľahký, žije bez vody, po ktorú si chodí k prameňu. Takýto život sa mu však páči. „Nechcem odísť, páči sa mi život v týchto horách,“ povedal. 

Foto od Facebook/ Naoto Matsumura

Druhý spomínaný chlapík – Naoto, ignoroval pokyny japonských úradov a taktiež sa rozhodol zostať žiť v oblasti, aby sa postaral o psa, mačky a dobytok. Chlapík je kritický k vláde, pretože neustále hovorí, že nedokázala primerane ochrániť ani pomôcť obyvateľom v prefektúre Fukušima. „Som plný zúrivosti a preto som stále tu. Odmietam odtiaľ odísť a snažím sa tu púšťať môj hnev z hlavy. Keď vidím svoje rodné miesto, plačem. Vláda ani ľudia v Tokiu netušia čo sa tu deje,“ povedal Naoto.   

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.