Ľudské správanie skutočne nepozná žiadne hranice. Práve ľudia dokážu byť nesmierne krutí a zväčša na to doplatia iní, alebo načastejšie nevinné zvieratá. Rovnako tomu bolo aj v tomto prípade. Istí turisti boli zachytený pri tom, ako v čínskej zoo hádzali kamene do pandy. A dôvod? Aby sa prebudila.

Foto od youtube

Táto zoologická záhrada sa nachádza v čínskom hlavnom meste Pekingu. Šťastie je, že skaly pandu netrafili a ako vidieť na videu, tak toto milé zviera si zo správania tohto muža nerobilo ťažkú hlavu. Dané video natočil očitý svedok, ktorý ešte dodal, že v skutočnosti videl až dvoch ľudí, ako do pandy hádžu rôzne predmety. Šokovaný pozorovateľ neskôr nahral celý incident na Weibo, čo je sociálna sieť podobná Facebooku a odtiaľ sa video rozšírilo do sveta.

Cieľom týchto turistov bolo údajne prebudiť pandu. Následne však pribehli pracovníci zoo, aby správanie týchto nespratných turistov zastavili. Peking Zoo následne vydala stanovisko, že panda, ktorá sa nazýva Meng Da, je v dobrom stave a nebola zranená. Pandy sú národným symbolom Číny a sú známe aj tým, že sú trochu pomalé a lenivé. Obidve tvrdenia sú pravdivé. Keď nejedia, tak spia. Tieto dve aktivity si rozdelia približne 1:1.

Pozrite si video z daného incidentu nižšie:

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť