Mrazivý príbeh o žene, ktorá dvakrát utiekla zo Severnej Kórey

3801

Severná Kórea je dodnes plná záhad a nie je prekvapením, ak niekto prezradí niečo viac o živote či fungovaní tohto štátu. Dnes vám predstavíme príbeh o jednej odvážnej žene, ktorá z tejto krajiny utiekla a nie raz. Jihyun prezradila viac o tom, čím všetkým si musela počas svojho života prejsť.

2 28
Foto od youtube

Počas severokórejského hladomoru v roku 1994 zomrel jej strýko a neskôr sa stal obeťou hladomoru aj jej otec. Ešte pred svojou smrťou stihol povedať Jihyun a jej bratovi, aby odišli z krajiny. Žena napokon opustila svojho otca ešte predtým ako zomrel a do dnešného dňa nevie kedy presne zomrel ani to kde ho pochovali. 

Jihyun sa spolu s bratom pokúšali uprostred noci opustiť hranice a keď boli v polceste uprostred rieky, tak počuli výstrely. Podarilo sa im síce prekročiť hranicu a zaklopali na dvere domu Číňanov, no brat povedal sestre, aby odišla do bezpečia a bude v poriadku. On sa nechal chytiť a poslali ho späť do Severnej Kórey. Dodnes Jihyun nevie či jej brat žije alebo zomrel. 

Ženu si následne kúpil čínsky farmár a bola prinútená tvrdo pracovať na farme. „Vstávala som 4:30 a pracovala dlho do noci. Matka farmára mi dávala ryžu a kimči. Nenávidela som to, bol to otrocký život podobný tomu v Severnej Kórei,“ povedala. Priznáva, že istý čas rozmýšľala o samovražde až kým nezistila, že je tehotná. Tam však hrozný život neskončil.

1 26
Foto od Wikimedia

Rodila sama bez pomoci celých 12 hodín v bolestiach. To však ešte nevedela, že príde ešte niečo horšie. Rodina, ktorú ju kúpila povedala, že chce predať jej dieťa. Jihyun sa podarilo utiecť z farmy aj so synom a 5 rokov žili v rôznych častiach Číny. Ani to však nebol koniec trápenia. Ženu zatkla polícia a vrátili ju späť do Severnej Kórey, kde ju umiestnili do zajateckého tábora. Jej malý syn však zostal v Číne. 

V tábore mala problém s nohou a poslali ju do vládnej inštitúcie, kde sa liečila. Jihyun sa rozhodla, že opäť utečie z krajiny. V roku 2004 boli zriadení takzvaní sprostredkovatelia, ktorí pomáhali ľuďom prekročiť hranice a prejsť do Číny. Jedného Kórejčanka oslovila a on jej oznámil, že jediný spôsob ako ju môže previesť cez hranice je ten, že oficiálne pôjde o obchodovanie s ľuďmi. Spolu s ďalšími dvomi ľuďmi napokon prekročili hranice.

Žene sa podarilo nájsť svojho syna a za pomoci OSN sa dostali do Spojeného kráľovstva, kde mohli konečne začať nový a omnoho lepší život. 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre