Severná Kórea je dodnes plná záhad a nie je prekvapením, ak niekto prezradí niečo viac o živote či fungovaní tohto štátu. Dnes vám predstavíme príbeh o jednej odvážnej žene, ktorá z tejto krajiny utiekla a nie raz. Jihyun prezradila viac o tom, čím všetkým si musela počas svojho života prejsť.

Foto od youtube

Počas severokórejského hladomoru v roku 1994 zomrel jej strýko a neskôr sa stal obeťou hladomoru aj jej otec. Ešte pred svojou smrťou stihol povedať Jihyun a jej bratovi, aby odišli z krajiny. Žena napokon opustila svojho otca ešte predtým ako zomrel a do dnešného dňa nevie kedy presne zomrel ani to kde ho pochovali. 

Jihyun sa spolu s bratom pokúšali uprostred noci opustiť hranice a keď boli v polceste uprostred rieky, tak počuli výstrely. Podarilo sa im síce prekročiť hranicu a zaklopali na dvere domu Číňanov, no brat povedal sestre, aby odišla do bezpečia a bude v poriadku. On sa nechal chytiť a poslali ho späť do Severnej Kórey. Dodnes Jihyun nevie či jej brat žije alebo zomrel. 

Ženu si následne kúpil čínsky farmár a bola prinútená tvrdo pracovať na farme. „Vstávala som 4:30 a pracovala dlho do noci. Matka farmára mi dávala ryžu a kimči. Nenávidela som to, bol to otrocký život podobný tomu v Severnej Kórei,“ povedala. Priznáva, že istý čas rozmýšľala o samovražde až kým nezistila, že je tehotná. Tam však hrozný život neskončil.

Foto od Wikimedia

Rodila sama bez pomoci celých 12 hodín v bolestiach. To však ešte nevedela, že príde ešte niečo horšie. Rodina, ktorú ju kúpila povedala, že chce predať jej dieťa. Jihyun sa podarilo utiecť z farmy aj so synom a 5 rokov žili v rôznych častiach Číny. Ani to však nebol koniec trápenia. Ženu zatkla polícia a vrátili ju späť do Severnej Kórey, kde ju umiestnili do zajateckého tábora. Jej malý syn však zostal v Číne. 

V tábore mala problém s nohou a poslali ju do vládnej inštitúcie, kde sa liečila. Jihyun sa rozhodla, že opäť utečie z krajiny. V roku 2004 boli zriadení takzvaní sprostredkovatelia, ktorí pomáhali ľuďom prekročiť hranice a prejsť do Číny. Jedného Kórejčanka oslovila a on jej oznámil, že jediný spôsob ako ju môže previesť cez hranice je ten, že oficiálne pôjde o obchodovanie s ľuďmi. Spolu s ďalšími dvomi ľuďmi napokon prekročili hranice.

Žene sa podarilo nájsť svojho syna a za pomoci OSN sa dostali do Spojeného kráľovstva, kde mohli konečne začať nový a omnoho lepší život. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.