Dve írske mníšky sa vydali ešte v decembri na cestu dlhú 216 kilometrov s cieľom vykonať exorcizmus. Vzhľadom k prijatým opatreniam, ktoré mali za cieľ zabrániť šíreniu koronavírusu, bolo zakázané cestovať, a preto ich obvinili z porušenia opatrení. Irene Gibson a Anne Marie cestovali z Corku do Dublinu aj napriek príkazu zostať doma.

Foto od Facebook

Zvláštny bol aj samotný exorcizmus, ktorého sa zúčastnili, pretože cieľom bolo vyhnať zlých démonov z írskeho prezidenta ako aj popredných zákonodarcov v krajine. Okrem toho, že porušili zákaz vychádzania, keď prešli vyše 200 kilometrov, porušili tiež ďalšie opatrenie. Zúčastnili sa totiž zhromaždenia, na ktorom bolo 70 osôb v čase, kedy boli zakázané vonkajšie zhromaždenia s viac ako 15 ľuďmi.

Z omše existuje aj video, na ktorom otec Giacomo Ballini hovorí, že „žiadna ľudská sila nemôže zakázať omše“, pričom sa ľudia modlili za to, aby „satan opustil toto miesto“. Irene dokonca zriadila účet na GoFungMe, kde žiada o finančné dary na zabezpečenie majetku pre ňu a Anne Marie. Vyzbierali tam už takmer 80 000 eur.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.