Nie je žiadnym tajomstvom, že móda je peklom nemilosrdného priemyslu. Koľkokrát ste počuli, ako nereálne štandardy a vysoké očakávania dotlačili dievčatá až na pokraj šialenstva? A hoci vnímanie modeliek s bujnejšími krivkami sa mení, tak kroky sú v tomto také malé, až sú ešte stále málo viditeľné.

Našťastie však stále viac a viac žien je ochotných vziať veci do vlastných rúk a úplne prepísať pravidlá. Modelka Denise Mercedes je toho jasným dôkazom. Táto žena z Dominikánskej republiky predstavila spolu so svojou priateľkou Máriou Castellanos výzvu na TikTok, ktorá nesie názov „Štýl nie je veľkosť“. Dve priateľky rôznych konfekčných veľkostí si obliekajú rovnaké oblečenie a fandia im ľudia po celom svete. Videá, ktoré natáčajú, sú čoraz populárnejšie.

Keď mala Denise 16 rokov, začala posielať svoje fotografie modelingovým agentúram, ale jej výška bola nedostatočná na to, aby vyhovovala ich štandardom. Ženu to však bavilo a pokračovala v pózovaní pred kamerou v rámci svojho koníčku. Avšak, keď dosiahla vek 21 rokov , jej krivky sa výraznejšie zaoblili a už nespĺňala štandardy krásy. To ju však nijako neobmedzuje. Je vášnivou zástankyňou pozitivity tela a vedie kampaň zameranú na ženy všetkých tvarov a veľkostí. Spolupracovala už s mnohými módnymi značkami a butikmi ako Forever21, Target či JCPenney.

V roku 2016 sa Ashley Graham stala vôbec prvou modelkou na titulnej strane vydania Swimsuit Swimsuit od Sports Illustrated a vydláždila tým cestu ďalším modelkám s väčšími krivkami tela. Modelka sama povedala, že sa jej nepáči slovo „plus-size“, pretože je pre ženy rozdeľujúce a zaraďuje ich do kategórií. Táto žena spolu s kamarátkou robia dobrú prácu, čoho dôkazom sú aj ohlasy na ich prácu.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.