Lina Cirilo a Laura Gonçales si založili vlastnú spoločnosť v roku 2013. Vytvárajú a predávajú malé sebestačné ekosystémy v sklenených nádobách či fľašiach. Drobné svety v sebe ukrývajú všetky druhy scenérie, od jednoduchých kempingových výletov, až po postavy z Harryho Pottera a iných populárnych filmov. Každý z nich je vyrobený ručne, preto sú to všetko originálne výtvory.

Tieto malé ekosystémy prežívajú takmer úplne samy, takže sa nemusíte takmer vôbec starať o ich údržbu. Všetko, čo musíte urobiť je zalievať ich každých 10 – 15 dní, v závislosti od toho, ako je teplo. Lina Cirilo a Laura Gonçales na svojich webových stránkach vysvetľujú, ako s tým začali. „Spočiatku sme prišli s návrhom, aby každá osoba mala nárok na malý kúsok zelene. Koniec koncov, žijeme v malých bytoch, pracujeme, chodíme so psami či do supermarketu a tiež veľa cestujeme. Mini ekosystém, ktorý prakticky žije sám, bol preto viac ako potrebný,“ píše sa na ich webovej stránke.

„Tieto zelené sny sa v našich rukách stali personalizovanými príbehmi. Je tam vaša záhrada, vy a všetky príbehy, ktoré by ste chceli porozprávať. A to všetko v jednej malej nádobe. Nie je to úžasné?“ hovoria o výtvoroch šikovné ženy. V roku 2014 si otvorili svoju prvú predajňu, ktorá si rýchlo získala zákazníkov. Po tom, ako uvidíte tieto výtvory sa však nebudete čudovať prečo. Tieto malé svety sú skrátka skvelé.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.