Dvaja muži z Indie boli zatknutí po tom, čo boli úrady upozornené na nelegálny predaj vysoko výbušného a tiež rádioaktívneho uránu. Zadržal ich protiteroristický oddiel v Indii. 27-ročný Jigar hľadal potenciálneho kupcu, no polícii sa podarilo včas zakročiť a predaj prekazili.

Policajti objavili na mieste, na ktorom zatkli aj Jigara celkom 7 kilogramov uránu. Chlapík mal za cieľ predať urán na to, aby bol ďalej využitý na výrobu výbušnín. Okrem tohto muža bol do nelegálneho obchodu vtiahnutý aj ďalší a od oboch sa snaží polícia získať dôležité informácie. Do nelegálneho obchodovania s uránom sú totiž zapojení aj ďalší ľudia a cieľom polície je odhaliť celú sieť ľudí zapojených do nelegálneho obchodu.

Urán bol po zabavení okamžite odoslaný do Centra pre atómový výskum v Trombay, kde bolo zistené, že ide o prírodný urán, ktorý je vysoko rádioaktívny a veľmi nebezpečný pre ľudí. Obaja muži boli už odsúdení a vzatí do väzenia.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.