Archeológovia našli múmiu, ktorá má jazyk vyrobený z masívneho zlata. K nálezu došlo na 2 000 rokov starom pohrebisku Taposiris Magna. Kedysi to bolo mesto, ktoré založil faraón Ptolemy II. Philadelphus v rokoch 280 až 270 pred našim letopočtom. Dnes je to miesto plné prekvapení.

Tím archeológov si myslí, že tento jazyk bol vyrobený z drahokamu práve preto, že starí vládcovia verili, že to umožní mŕtvym hovoriť s Osirisom, inak známym ako Bohom mŕtvych. Výskum je vedený univerzitou zo Santa Dominga, na ktorom pracujú ľudia už takmer 10 rokov. Múmia sa našla spolu s ďalšími 15 pohrebiskami, ktoré sa datujú do rovnakého obdobia. 

Dve múmie boli nájdene s akýmisi zvitkami, ktoré vedci sa snažia analyzovať. Jedna z múmii mala pri sebe aj zlaté ozdoby. Egypt je plný vzácnych nálezov, čo zrejme už nikoho neprekvapuje. V septembri tam napríklad bolo objavených až 27 egyptských hrobiek, ktoré sú považované za najväčšie svojho druhu. A to určite nie je všetko, do budúcna prídu archeológovia s ďalšími objavmi.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.