V týchto dňoch obletela svet správa, ktorá poteší najmä milovníkov histórie. A síce, že egyptským archeológom sa podaril ďalší veľký úspech. Odkryli totiž 8 sarkofágov s múmiami vo vnútri, ktoré sú staré niekoľko tisíc rokov. 

Zveřejnil(a) ‎Ministry of Tourism and Antiquities وزارة السياحة والآثار‎ dne Středa 28. listopadu 2018

„Na výkopových prácach sa začalo pracovať v auguste. Archeológovia našli pohrebisko s 8 vápencovými sarkofágami a múmiami vo vnútri,“ napísalo ministerstvo na Facebooku. A tri z týchto múmii sú podľa zistení veľmi dobre zachované. 

Zveřejnil(a) ‎Ministry of Tourism and Antiquities وزارة السياحة والآثار‎ dne Středa 28. listopadu 2018

Objavili ich v Dahshure v pyramíde kráľa Amenemta II, asi 25 kilometrov južne od Káhiry. Archeológovia datujú múmie do faraónskeho obdobia, ktoré trvalo od roku 32 pred Kristom do roku 332 pred Kristom. Múmie sú v súčasnosti chránené a uskladnené v meste Dahshur. Fotografie plánujú vystaviť v múzeách Hurghade a Sharm El-Shiekh.

Tento objav je ďalším z reťazca úspešných egyptských vykopávok, ktoré sa tohto roku podarili. A tie boli propagované aj kvôli snahe prilákať čo najviac turistov do Egypta. Počas niekoľkých posledných mesiacov sa poradilo archeológom objaviť tiež starú dedinu na delte Nílu, syry, ktoré sú staré viac ako 3000 rokov a tiež 4 400 rokov starú hrobku. Na výkopových prácach sa ďalej pracuje a do budúcna možno očakáva ďalšie vzácne nálezy.

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.