Táto ikonická pamiatka, jedna z celosvetovo najnavštevovanejších a najobľúbenejších vôbec, opäť otvorila svoje brány pre turistov. Bola zatvorená celých 9 mesiacov, pričom išlo o najdlhšie uzavretie veže od čias druhej svetovej vojny. Nútenú uzávierku, ako inak, spôsobila pandémia. 

Foto od Pixabay

Nezačína však tam kde prestala, pretože aktuálne ju môže navštíviť najviac 13 000 návštevníkov za deň, čo predstavuje približne polovicu kapacitu bežného dňa. Za normálnych okolností privíta Eiffelova veža ročne 7 miliónov ľudí, z toho až 75% tvoria cudzinci, no aj toto sa zmenilo. Od svojho otvorenia v roku 1889 ju videlo približne 300 miliónov návštevníkov.  

Možno sa očakával veľký nápor ľudí po tak dlhej uzávierke, no oficiálna stránka uviedla, že čakacie doby boli priemerné. Až polovicu návštevníkov tvoria Francúzi, nasledujú hostia z Talianska a Španielska. 15% návštevníkov pochádza z USA, ešte menej z Ázie a Britov by ste tam hľadali len veľmi ťažko, pretože ich je minimum.

Foto od Facebook

Od 21. júla bude povolený vstup do Eiffelovej veže ľuďom vo veku 18 a viac rokov povolený len ak sa preukážu certifikátom EU Covid. „Je zrejmé, že ide o ďalšiu prevádzkovú komplikáciu, no nejak to zvládneme,“ povedala Jean-François Martins z prevádzkovej spoločnosti tejto veže. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.