Šikovný, len 24-ročný James Marshall je ekologický aktivista, ktorý chodí po festivaloch a zbiera stany, ktoré by už nikdy nenašli svojho majiteľa. Tie stany následne pretvorí na oblečenie a svoj úspech deklaruje tým, že sa už stihol zúčastniť na prestížnom London Fashion Week, kde modely a modelky predvádzali jeho jedinečné kúsky. Okrem toho, že zachráni planétu pred ďalším zbytočným odpadom, tak tento odpad dokáže využiť na ďalší účel.

Toto je James:

Je však pravdou, že v tom nie je sám a má okolo seba tím šikovných ľudí. S pomocou svojich priateľov a rodiny nazhromaždil už okolo 300 stanov, ktoré potom mení módna návrhárka Imogen Evans na módne kúsky. A tie sa na výstavách rozhodne nestratia, práve naopak. „Pracovali sme aj s charitou v Anglicku, ktorá na konci festivalov zbiera stany a dáva ich utečencom,“ uviedol James. „Normálne nezbierajú nejakým spôsobom poškodené stany, ale urobili to a potom ich poslali k nám,“ dodal.

Foto od flickr

K samotnej udalosti sa vyjadril aj šikovný mladík. „London Fashion Week bol skutočne dobrý zážitok. Dni boli dosť stresujúce, ale bol viac ako dobrý pocit získať takéto uznanie. Bolo tiež príjemné získať overenie, že proces a nápad fungujú a že môžeme tento nápad zrealizovať a takéto oblečenie začať predávať,“ povedal. James len pred dvomi rokmi ukončil štúdium na University of Edinburgh Napier University, kde študoval environmentálny odbor. S nápadom vytvoriť značku 10T prišiel po skončení štúdia. Zrealizoval to hneď potom, ako získal titul. Tieto bundy tak boli na výstave predstavené pod spomínanou značkou.

Foto od Facebook

Jeho firma vyrába okrem oblečenia aj tašky. Mladý muž dúfa, že svoje výrobky začne  predávať na webe už v polovici marca. „Budeme pokračovať v doterajšom zbere odpadkov, ale začneme sa zaoberať aj inými formami odpadu. Už máme niekoľko nápadov. Chcem sa ale držať toho, že zhromažďujeme, triedime a čistíme materiály a následne vyrábame výrobky sami.“

Foto od Facebook

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.