Elon Musk podnikateľ, inžinier, vizionár, programátor a mnoho iných prívlastkov definuje osobnosť, ktorá sa bezpochyby zapíše do dejín ľudstva k ostatným velikánom.   V odvetviach v ktorých sa angažoval vytvoril revolúciu, či už to bola firma PayPal na internete, elektrické automobily TESLA alebo vesmírna spoločnosť SpaceX, ktorá má v pláne kolonizovať Mars. Nezaostávajú však ani ostatné projekty ako napríklad SolarCity alebo najnovšia myšlienka Hyperloop.  Avšak cesta ku hviezdam nie je vždy jednoduchá – práve naopak. Prečítajte, čo ste o Elonovi Muskovi netušili.

 

Ako zdroj informácií poslúžila táto skvelá kniha . V Martinuse teraz so zľavou 11% – Do obchodu ←  

Elon Musk

1.  Elon Musk sa o programovanie zaujímal od útleho detstva – keď mal 12 rokov naprogramoval hru menom Blaster, ktorú neskôr predal za 500 dolárov.

2. Je to imigrant, pôvodom z Južnej Afriky z ktorej utiekol kvôli povinnej vojenskej službe.

3. V roku 1995 Elon nastúpil na univerzitu Standford na štúdium jadrovej fyziky . Avšak po 2 dňoch školu nechal aby viedol svoju prvú spoločnosť – Zip2 Corporation.

 

4.  Elon Musk slúžil ako inšpirácia k filmu Iron Man a postave Tonyho Starka – geniálneho miliardára, časť filmu sa odohráva aj v sídle jeho spoločnosti SpaceX . Dokonca si vo filme Iron Man 2 zahral maličkú vedľajšiu úlohu

 

5.  Asi nikoho neprekvapí, že je workoholik. Pracuje 100 hodín týždenne.

 

6. Keď sa rozišiel s manželkou, začal si hľadať novú  partnerku, ktorej sa plánoval venovať presne 10 hodín do týždňa. Keď žiadnu takú ženu nenašiel, vrátil sa k ex-manželke.

 

7. Počas školských časov míňal v určitom období iba 1 dolár na jedlo kvôli nedostatku financií.

 

8. Elon Musk je vlastníkom auta, ktoré bolo použité vo filme James Bond: The Spy Who Loved Me . Vyhral ho v aukcií, aj keď po nejakom časom prehlásil, že je z auta sklamaný a plánuje ho vylepšiť motorom TESLA a ďalšou technológiou aby sa vedelo skutočne transformovať do funkčnej ponorky.

Tesla
Automobily TESLA sú revolúciou v automobilovom priemysle

9. Podobne ako Steve Jobs aj Elon Musk si nastavil plat vo svojej spoločnosti TESLA na 1 dolár.

 

10. Keď zakladal spoločnosť SpaceX nebolo takmer živej duše v biznise, ktorá by to nepovažovala za hlúposť. Nikto sa nechcel podpísať pod tento projekt ako investor, a tak Elon investoval všetky svoje vlastné peniaze a išiel tak sám proti múru.

SpaceX
Ako dieťa Elon miloval Sci-Fi a sníval o kolonizovaní ostatných planét. Dnes sa mu tento pomaličky napĺňa so spoločnosťou SpaceX

11. Náklady na transfer k medzinárodnej vesmírnej stanici znížil o 90% .  Dovtedy stál jeden takýto “výlet” 1 miliardu dolárov on to dokázal za 60 miliónov.

12. Podobne ako Stephen Hawking aj Elon sa obáva ďalšieho vývoja umelej inteligencie a verejne pred ňou varuje .  Povedal, že Larry Page (zakladateľ Googlu), ktorý momentálne pracuje na vývoji AI (umelej inteligencie) je dobrý chlapík a určite by to nemyslel v zlom a práve toho sa obáva.

13. Aj keď je teraz jeho úspech už pomerne známy jeho spoločnosti TESLA aj SpaceX takmer zanikli. Prvý model TESLA Roadster bol úplny prepadák  a SpaceX mal 3 neúspešné pokusy o vzlietnutie do kozmu.

 

14. Elon Musk má 5 synov . Jeden z nich sa volá Xavier a je pomenovaný podľa profesora Xaviera z komixov X-men . Elon je obrovský fanúšik Sci-Fi.

15. Je definovaný ako ” thrillionaire ” a teda  nový druh miliardára, ktorý využíva svoje bohatstvo pre prospech ľudstva.

16. Elon Musk sa objavil aj v známom seriály The Simpsons, kde zahral sám seba  . Časť zveličovala a parodovala jeho vynálezy.
Simpsonovci

17. V roku 2013 predstavil svoju poslednú ideu – Hyperloop, ktorý ako nová forma dopravy vedela prepraviť ľudí zo San Francisca do Los Angeles za menej ako pol hodinu.

18. V Kanade pracoval v kotolni ako upratovač za 18 dolárov / hodina ( V tejto krajine podpriemerná mzda)

 

19.  Po tom ako jeho syn upadol do kómy musel Elon urobiť tažké rozhodnutie a odpojiť vlastného syna od prístrojov.

TIP!: Ako zdroj informácií poslúžila knížná biografia , ktorá vznikla aj na základe 50 hodín rozhovorov so samotnýn Elonom. Teraz so zľavou 11% Do obchodu ←   dostupná tiež ako e-book  Do obchodu 

 

ďalšie zdroje: wikipédia, inc.com, Quora.com

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.