V priebehu dejín bola práca charakterizovaná ako ústredná činnosť pre ľudskú spoločenskosť a samozrejme bola pre väčšinu považovaná za nevyhnutnú súčasť života. Avšak, pre  veľa ľudí sa pracovná kultúra počas globálnej pandémie nesmierne zmenila. Trh práce je dnes zaplavený ľuďmi, ktorí boli prepustení a musia hľadať nové pracovné miesta.

Roman Savin je ruský pilot, ktorý v súčasnosti žije v Litve. Bohužiaľ sa nelíši od väčšiny ľudí, ktorí boli nútení nájsť si inú prácu. Vzhľadom na to, že sa jeho život kvôli pandémii zmenil, rozhodol sa s tým podeliť s ostatnými ľuďmi na internete. Po tom, čo zdieľal fotografie na ruskej sociálnej sieti zvanej Pikabu, vyslúžil si výraznú reakciu od ľudí, ktorí z toho spravili virálny príbeh.

Jednu fotografiu vytvoril v roku 2019, zatiaľ čo tú druhú v roku 2020. Prostredníctvom nich chcel Savin ukázať a porovnať, ako sa zmenil jeho život pred a počas pandémie. Na prvej fotografii pózuje Roman pred zrkadlom vo výťahu oblečený v uniforme pilota. Tá druhá fotografia ho ukazuje v inom výťahu, no s úplne iným povolaním, tentoraz ako doručovateľa jedla. Nuž a čo stalo za touto zmenou už prezradí mladý muž.

„Som 23-ročný muž a posledné 3 roky som pracoval ako pilot. Ako pravdepodobne viete, tak pandémia zrazila letecký priemysel na historické minimum. Minulý rok som počas sezóny odlietal mesačne 90 – 100 hodín a tento rok mám za celý rok odlietaných iba 140 hodín. Stále pracujem ako pilot, pretože spoločnosť, v ktorej pracujem má stále nejaké lety, väčšinou charterové. V priemere však absolvujem iba 1 let mesačne,“ povedal Roman.

Mladík však nestráca pozitivizmus aj keď momentálne pracuje na dvoch rôznych pozíciách.Začal som pracovať v obchode s náhradnými dielmi pre letectvo ako obchodný zástupca a cez víkendy pracujem ako doručovateľ jedla. Úprimne povedané, celkom sa mi to páči. Po týždni práce pred počítačom môžete ísť po meste, vidieť ľudí a počúvať obľúbenú hudbu,“ dodal na záver.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.