Ešte pred Vianocami našli úradníci Animal Welfare v Northumberlande vyhladované šteniatko, ide presnejšie o fenku. Šteniatko bolo v strašnom stave, bolo opustené na ulici a vyzeralo akoby bolo mŕtve. Visela z neho doslova už len koža a spočítali by ste všetky rebrá, vysušené a vyhladované na smrť, nemalo takmer žiadnu srsť a vážilo niečo vyše 10 kg, čo je polovica hmotnosti, ktorú by malo toto plemeno v danom veku vážiť.

Fenka dostala meno Tiggy a pod svoje ochranné krídla si ju vzala organizácia Berwick Animal Rescue Kennels. Aj keď jej výhliadky boli naozaj biedne, tak fenka sa napokon vďaka dobrým ľuďom zázračne zaťala zotavovať. Jeden z jej záchrankyň povedal, že keď sa s ňou prvýkrát stretol, tak bol z toho v absolútnom šoku, cítil hrôzu, strach i okamžitú lásku k bojovému duchu šteniatka. Nikto nemá ani len potuchy prečo a kto ju v takomto stave zanechal. Najprv si mysleli, že je vážne chorá, ale ukázalo sa, že jej chýba najzákladnejšie ošetrenie a bola vážne podvýživená. Dnes je to však už oveľa lepšie.

Tiggy už dostáva lásku a toľko jedla koľko len potrebuje. Zotavuje sa naozaj rýchlo. Miestna komunita sa taktiež o to pričinila, pretože pomáha s finančnými darmi a taktiež poskytuje morálnu podporu. Príbeh fenky priťahuje veľkú pozornosť miestnych spravodajských kanálov aj internetu. Zaslúžil si tiež pozornosť mestskej rady v Northumberlande, ktorej vedúci sa verejne vyjadrili, že ich cieľom je teraz nájsť vinníkov, k čomu by im dopomohli všetky dostupné indície alebo dôkazy. „Je to šokujúci a neospravedlniteľný prípad zanedbávania a budeme veľmi radi, keď sa dostaneme ku koreňu toho, ako sa tento psík dostal do takého stavu. Chceme nájsť zodpovednú osobu,“ napísala miestna rada vo svojom oficiálnom liste.

Opatrovateľ Jan sa k tomu vyjadril takto: „Tiggy je teraz vo výbornom stave, ale ak by zodpovedné osoby neboli postavené pred súd, mohlo by sa to stať aj inému zvieraťu.“
Fenka pekne priberá a má podľa neho úžasnú osobnosť. Zo začiatku príliš nedôverovala nikomu, no postupne sa to naučila. A čo viac, Tiggy sa o chvíľu dočká svojho nového domova.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.