V júni sa Regan Daniels zo Severnej Karolíny podelila na internete so zvláštnymi hubami, ktoré vyzerajú ako súčasť tela mŕtvoly, konkrétne jej prstov. Fotografie tejto ženy sa veľmi rýchlo stali virálnymi a pár ľudí sa dokonca vyjadrilo, že sú falošné. Regan však všetkých ubezpečila, že skutočne ide o huby, ktoré sama odfotografovala.

„Tieto huby som našla v parku v Karolíne, ktorý pravidelne navštevujem,“ uviedla nálezkyňa a dodala, že je to veľmi pekné miesto. Prsty Mŕtveho muža sa objavujú po celý rok na pňoch bukového stromu a príležitostne aj na iných tvrdých drevinách. Zvyčajne ich narastie na jednom mieste viac, pričom spolu naozaj tvoria akoby ľudské prsty. Tieto huby sú bežné najmä v Spojenom kráľovstve a Írsku, no nájdete ich i v Európe a mnohých častiach Severnej Ameriky. Huba sa všeobecne nepovažuje za jedlú. Ale pri pohľade na ňu by zrejme nikoho nenapadlo, že by ju chcel zjesť.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.