Facebook posilňuje v boji proti hoaxom a vyjadril sa, že zabráni šíreniu dezinformácii o koronavíruse a vakcínach. Je známe, že o pandémii od samotného začiatku kolovalo po internete množstvo vymyslených hoaxov, ktoré sú veľmi nebezpečné. Avšak, táto sociálna sieť sa rozhodla bojovať proti nepravdivým informáciám oveľa ráznejšie.

Foto od Pixabay

Medzi najčastejšie hoaxy patrí to, že vírus vznikol v laboratóriu, že ľuďom sa pri očkovaní vpichne do tela čip, ktorý bude kontrolovať ich myseľ alebo že pandémia je akýmsi začiatkom Nového svetového poriadku. Facebook sa snaží proti hoaxom bojovať už dlhšiu dobu, no aktuálne oznámil, že začne pristupovať k svojej politike ešte tvrdšie. Všetkým vyššie spomínaným nezmyslom a ďalším nepravdám by tak malo na sociálnych sieťach odzvoniť.

Foto od Wikimedia

Na Facebooku, ale aj na Instagrame odstránia všetky nepravdivé informácie o vakcínach, ktoré sú teraz aktuálne. „Po konzultáciách s poprednými zdravotníckymi organizáciami, vrátane Svetovej zdravotníckej organizácie, rozširujeme zoznamy nepravdivých informácii o koronavíruse a najmä vakcínach, ktoré budeme odstraňovať. Túto politiku začneme presadzovať okamžite,“ píše sa v správe od Facebooku. Dodali, že stránky a účty, ktoré budú opakovane zdieľať hoaxy na Facebooku a Instagrame, môžu byť odstránené.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.