Facebook vydal úplný zákaz zdieľať obsah, ktorý by popieral holokaust a týmito novými opatreniami zakazuje všetko, čo by ho popieralo alebo deformovalo. Generálny riaditeľ Mark Zuckerberg vo vyhlásení vysvetlil, že tí, ktorí si vyhľadajú holokaust cez Facebook, tak budú nasmerovaní k hodnoverným zdrojom na získanie presných informácií.

, Facebook nadobro zakázal obsah, ktorý popiera alebo bagatelizuje holokaust
Foto od Pixabay

Predtým sa totiž tejto sociálnej sieti vyčítalo, že nezaujala dostatočne silný postoj v otázke popierania holokaustu, ktorá je v poslednej dobe veľmi aktuálna. Zuckerberg uviedol: “Už dlho sme rušili príspevky, ktoré chvália zločiny z nenávisti alebo hromadné vraždenie, vrátane holokaustu. Ale s narastajúcim antisemitizmom rozširujeme naše pravidlá tak, aby Facebook zakazoval akýkoľvek obsah, ktorý popiera alebo deformuje holokaust. Bojoval som s tým, aká je hranica medzi slobodným prejavom a škodou spôsobenou popieraním hrôzy akou bol holokaust. Definitívne som sa rozhodol pre tento krok, keď som videl údaje, ktoré ukazujú nárast antisemitizmu, ako aj nárast nenávistných prejavov.”

, Facebook nadobro zakázal obsah, ktorý popiera alebo bagatelizuje holokaust
Foto od Pixabay

Zuckerberg ďalej vysvetlil ťažkosti pri vytváraní správnych hraníc medzi tým čo je a nie je prijateľné. Opätovne však potvrdil svoju vieru, že nové pravidlá dosiahnú správnu rovnováhu. Hovorí sa, že nevedomosť o holokauste je obzvlášť rozšírená medzi mladými ľuďmi, pričom nedávny prieskum medzi dospelými ľuďmi v USA vo veku od 18 do 39 rokov ukázal, že takmer jedna štvrtina ľudí považovala holokaust za mýtus, prehnaný alebo sa vyjadrili, že si nie sú istí.

Počas druhého štvrťroka 2020 odstránil Facebook 22,5 milióna nenávistných prejavov. Pri zavádzaní týchto nových opatrení spolupracovali s mnohými organizáciami, ktoré bojujú proti antisemitizmu, vrátane Svetového židovského kongresu, ktorý tento krok vpred ocenil.

, Facebook nadobro zakázal obsah, ktorý popiera alebo bagatelizuje holokaust
Foto od Pixabay

Prezident židovského kongresu Ronald S. Lauder povedal: “Prijatím kritického kroku na odstránenie obsahu, ktorý nejakým spôsobom popiera holokaustu, spoločnosť Facebook ukazuje, že uznáva boj proti antisemitizmu a chce bojovať so šírením nenávistných prejavov. Popieranie holokaustu či jeho bagatelizácia je nástrojom šírenia nenávisti a falošných sprisahaní o Židoch a iných menšinách. Dnešné oznámenie tak vysiela silnú správu, že sociálna sieť nedovolí, aby bola jej platforma zneužitá na podporu nenávisti.”

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.