Práve každodenné veci sú tie, ktoré nás vedia najviac prekvapiť. Tu je niekoľko nových, fascinujúcich, prekvapivých a možno trochu divných faktov o jedle.

1. Čili papričky

Farba papriky v skutočnosti nič o jej chuti neprezrádza. Pravda je taká, že by ste mali dbať na jej veľkosť – čím je menšia, tým viac štípe.

2. Avokádo

Nikdy nekŕmte vtáky avokádom, je pre ne jedovaté.

3. Oreo

Geometrický znak na sušienke je variant loga firmy Nabisco. Niektorí veria, že je to napodobenina Lotrinského kríža, ktorý bol znakom Rádu templárov. 

4. Banány

Možno to znie zvláštne, no komáre sú priťahované ľuďmi, ktorí v nedávnej minulosti jedli banán.

5. Minerálna voda

V každej fľaši na obrázku chutí voda inak. Nikdy nenájdete dva rovnaké zdroje vody.

6. Potravinové farbivá

Farbivá v potravinách vyvolávajú u detí hyperaktivitu, najmä červené a žlté.

7. Čaj

Nikdy by ste nemali piť čaj, ktorý nie je čerstvo uvarený. Japonské príslovie hovorí: “Včerajší čaj hryzie horšie ako had.” Studený čaj dráždi steny žalúdka tak veľmi, že na východe to považujú za jed.

8. Med

Med je nesmrteľný. Najstarší med, ktorý je stále jedlý, je z roku 1922. Bol nájdený Howardom Carterom v hrobke egyptského faraóna Tutanchamóna. Med bol testovaný a naozaj sa ukázalo, že je stále jedlý.

9. Camembert

Camembert by sa mal konzumovať čo najbližšie k dobe spotreby, nikdy však nie po nej.

10. Vajcia

Ak dáte vajce do vody a vypláva na povrch, nemali by ste ho jesť. Je to preto, že čím je vajce staršie, tým viac plynov sa v ňom zbiera – preto pláva na hladine.

11. Kyslá kapusta

Kyslá kapusta pomáha vašej postave. Jej kyslosť pomáha telu lepšie spracovať tuky, čím napomáha pri chudnutí.

12. Čokoláda

Ak si dáte pred jedlom kúsok horkej čokolády, zdvihne vám hladinu cukru v krvi. Ak aj máte naozaj veľký hlad, pomôže vám to neprejesť sa.

Bonus: Tajomstvo

Jedlo je chutnejšie v noci. Všetky druhy. Vždy.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.