Už vieme, aké neuveriteľné je ženské telo a čo všetko dokáže. Takisto vieme aj o rozdieloch medzi mužmi a ženami.
Dnes si prezradíme informácie, ktoré vám zmenia pohľad na nežnejšie pohlavie.

1. Ženský krk je ohybnejší

Všimli ste si niekedy, ako sa muži a ženy otáčajú, keď na nich zavoláte? Vyskúšajte to a uvidíte, že muž otočí celé telo, zatiaľ čo žena len hlavu. Dôvodom je štruktúra svalov, ktorá je ohybnejšia u žien.
Drahé slečny, dávajte si však pozor na otáčanie hlavy. Podľa štúdie z Loyola University Medical Center, sa ženy sťažujú na bolesť krku častejšie ako muži.

2. Skôr ich zobudia zvuky

Tento fakt je výsledkom evolúcie. Ženy sú citlivé na rôzne zvuky, aby rýchlo vstali v prípade, že ich bábätko plače. Dobrou správou však je, že to platí len pri vysokých tónoch. Ak niekto rozpráva hrubším alebo neutrálnym tónom, tak ľahko ju nezobudí.
Ďalšia nespravodlivosť je, že ženy častejšie trpia poruchami spánku.

3. Ženy sú racionálnejšie

Napriek tomu, že sa o ženách hovorí ako o emocionálnejšom pohlaví, opak je pravdou. Mozgová kôra sa spája s vyššou kognitívnou a všeobecnou inteligenciou. Práve ženy majú túto kôru oveľa hrubšiu než muži.
Muži majú vyšší objem mozgu, čo zohráva dôležitú úlohu pri rozhodovaní a emóciách.

 

4. Ženy si vedia k druhým vytvoriť veľmi silné puto

Dôvodom je, že majú vysoký podiel oxytocínu v tele. Ten je známy ako hormón lásky a podporuje náklonnosť, utužuje vzťahy a znižuje stres. Oxytocín je takisto dôvodom silného puta medzi matkou a dieťaťom a vďaka nemu môžu ženy dojčiť.

Pixnio

5. Vo veku 20 – 29 rokov sa im mení telo

Ak ste viedli šialený a nezdravý život ako tínedžerka, nie je neskoro zmeniť to. Ženské telo sa aj v dvadsiatke stále mení a vyvíja, takže jedzte veľa banánov a mandlí – obsahujú množstvo vápnika, ktorý pomáha kostiam.
Takisto je šanca, že sa zlepšíte v rozhodovaní, pretože vaša predná časť mozgu je stále vo vývine.

6. Majú väčšiu predispozíciu byť kreatívne

Mozog je systém. Tvorí ho množstvo prepojení a vzťahov. Štúdie ukázali, že ženský mozog je prepojenejší než mužský.
To znamená, že ženy si dokážu rýchlejšie spojiť isté veci, takisto si však skôr zvyknú na rutinu.

7. Európanky majú svetlejšiu pokožku než muži

Podľa najnovších výskumov majú Európanky dvojnásobne vyššiu pravdepodobnosť, že budú mať blond vlasy. Je to vraj preto, že tieto gény sú pri narodení dievčaťa silnejšie ako pri chlapcoch. Dôvodom môže byť aj to, že (s ohľadom na evolúciu) majú blonďavé ženy väčšiu šťastie vo vzťahoch, zatiaľ čo u mužov je to presne naopak – tí sú úspešnejší tmaví. Treba však podotknúť, že toto sú len dohady.
Vedci to zatiaľ vysvetľujú len ako “zvláštnu záhadu”.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.