Príbeh čarodejníkov okolo Harryho Pottera sa už síce skončil pred niekoľkými rokmi, no opäť čiastočne ožije! J.K. Rowling prišla so skvelou správou pre všetkých nadšencov tohto svetového počinu.

Spisovateľka totiž oznámila, že čoskoro budú čitateľom k dispozícii ďalšie štyri nové príbehy z tohto prostredia. A keď píšeme, že čoskoro, tak to myslíme doslova, nebudete čakať ani mesiac. E-knihy budú predstavené verejnosti už koncom júna. Pottermore – alebo „Digitálne srdce čarodejníckeho sveta“ je akýmsi autorským online svetom, ktorý sa zaoberá svetom okolo Harryho Pottera. Zároveň ponúka fanúšikom trochu viac detailov o tom, čo všetko môžu očakávať od týchto nových kníh.

Všetky štyri počiny sú inšpirované rokfortskými hodinami a dopĺňajú ich ilustrácie londýnskeho umelca Rohana Daniela Easona. „Pripravte sa na ponorenie do bohatej histórie mágie (či už je to vaša vlastná muklovská história, alebo magický svet vytvorený J.K. Rowlingovou), s touto novou sériou e-Book,“ píše sa na webovej stránke. Okrem iného, budú tieto romány obsahovať aj zaujímavé poznámky či očarujúce náčrty z najznámejšieho čarodejníckeho príbehu. 

Spisovateľka sľubuje, že vás príbehy opäť „vrátia v čase“ a postarajú sa o to, aby ste sa o mágii dozvedeli úplne všetko. Nuž, a aké sú ich jednotlivé názvy? Nasledovné:

– Harry Potter: Cesta naprieč kúzlami a obranou proti čiernej mágii,
– Harry Potter: Cesta naprieč elixírami a herbológiou,
– Harry Potter: Cesta naprieč veštením a astronómiou,
– Harry Potter: Cesta naprieč starostlivosťou o magické stvorenia.

Prvé dve knihy by mali uzrieť svetlo sveta 27. júna, zatiaľ čo ostatné o niečo neskôr.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.