Ak ste fanúšikmi úžasného príbehu Harryho Pottera, ktorý bol podľa knižných predlôh sfilmovaný do 8 častí, máme pre vás skvelý tip. Od poslednej časti už síce ubehlo niekoľko rokov, no praví fanúšikovia tohto počinu stále akoby „žili“ s ním. Čarodejnícke prostredie je skrátka blízke jednak pre deti, ale aj pre dospelých ľudí. Snáď neexistuje človek, ktorý by aspoň jednu časť z tohto fenoménu nevidel. A máme pre vás tip na návštevu miesta „posledného odpočinku“ známej postavy škriatka.

dobby fotografia
Foto od Studio Sarah Lou

Určite si pamätáte malého škriatka Dobbyho. Ten sa prvýkrát objavil v 2. časti. V tej dobe ešte slúžil zápornej rodine Majfoyovcov. Neskôr mu však Harry Potter daroval kus oblečenia a takto ho z otroctva vyslobodil. Dobby strávil zvyšok série ako slobodný elf, ktorý zostal verný Harrymu. Napokon však zomrel v 7. časti. Táto scéna bola veľmi emotívna a fanúšikov chytila za srdce.

Fanúšikovia sa len nedávno rozhodli, že tomuto malému škriatkovi postavia vo Walese pamiatku resp. hrob. Pozdĺž pláže v Pembrokeshire, v oblasti známej ako Freshwater West, nájdu fanúšikovia malú svätyňu označenú kamienkami s nápisom „Tu leží Dobby, slobodný škriatok“. Je to nádherná pláž plná vysokých dún, ktorá sa nachádza len dve hodiny západne od Cardiffu autom. Takže okrem návštevy hrobu si užijete aj nádherné prostredie.

Pembrokeshire fresh water west fotografia
Foto od mariosp
Photo by youtube

Toto miesto je údajne veľmi dobré označené a nikto by nemal mať problém nájsť ho.

 

Harry Potter knihy

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.