Slovenský farár z obce Bolešov v Ilavskom okrese nabáda ľudí k tomu, aby sa nedali očkovať. Farár antivaxer tvrdí veriacim, že sám na koronavírus radšej zomrie, než by si mal dal pichnúť vakcínu. Túto informáciu poskytol portál Nový Čas, ktorý bol upozornený jedným z obyvateľov tejto obce. 

Zdroj: Google mapy

Spomínaný kňaz Štefan Kľúčik využíval na šírenie nezmyselných informácií farské oznamy, v ktorých kritizoval okrem iného aj Konferenciu biskupov Slovenska, ktorá už očkovanie podporila. 

„Veď radšej nech ma nakazí covidom môj neočkovaný či očkovaný brat, sestra, ako by som jeho alebo seba musel vidieť šikanovaného týmto štátom a oberaného o slobody práva či majetok. A za seba, radšej zomriem slobodný na covid ako neslobodný vo väzení len preto, že ich vakcínu už nepotrebujem, nechcem, alebo nemôžem, lebo som pochopil, že ide len o neustálu manipuláciu a vydieranie,“ takto sa vyjadril k situácii farár z obce Bolešov. 

Zdroj: Youtube

Nový Čas následne kontaktoval aj kňaza, ktorý sa samozrejme odmietol k problému vyjadriť. Okrem veriacich je pobúrený aj starosta obce Bolešov. Prípadom sa zaoberá už zaoberá Konferencia biskupov Slovenska a na základe podnetov zo strany veriacich riešila túto situáciu aj Žilinská diecéza. „Po konzultácii farár prisľúbil, že v budúcnosti sa nebude na danú tému vyjadrovať ani počas bohoslužieb, ani osobne, ani na sociálnych sieťach,“ povedal hovorca diecézy Zdeno Pupík.

ZDROJ: Nový Čas

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.