Fejk alebo originál? Toto je večná dilema, ktorá trápi nejedného človeka. Ak si chcete byť istí, že kupujete originálne značkové oblečenie, týchto 10 vecí by ste si mali všimnúť. 

1. Topánky Timberland 

Podrážky karamelovej farby by mali byť na originálnom kúsku mierne prehľadné a logo spoločnosti a názov by mal byť umiestnený na podrážke. Čiara medzi podrážkou a pätou by mala byť takmer neviditeľná a rovná. 

Logo by malo byť umiestnené na päte vonkajšej strane obuvi, pričom jeho línie by mali byť rovné a jasné. 

Očká na čižmách originálneho kúsku sú na rozdiel od fejkov v tvare rovnomerných šesťuholníkov. Na modeloch pre mužov je ich 7 a na čižmách pre ženy je 6 šesťuholníkov. 

Farba nití všetkých stehov by mala byť biela a ak sú stehy blízko seba, mali by byť rovnobežné a úhľadné. 

2. Náramky Pandora 

Farba originálneho strieborného náramku by mala byť mierne vyblednutá. Výrobca Pandory totiž používa špeciálnu oxidačnú techniku, ktorá dodáva produktom jedinečnú farbu. Náramok by nemal byť ani príliš ľahký a lesklý. 

Originálne náramky Pandora by mali perfektne držať tvar a takmer sa neohýbať. Rovnako by sme si mali všímať aj veľkosť zapínania, ktoré by malo byť takmer rovnako veľké ako prívesky. Na prednej strane spony by mal byť názov s korunkou nad písmenom „O“. 

3. Rifle Levi´s

Rifľovina, z ktorej sú vyrobené originálne nohavice Levi´s, by mala mať viditeľný diagonálny vzor, ktorý vyzerá rovnako na prednej, ale aj zadnej strane. 

Na zadných vreckách by mal byť dvojriadkový vzor, ktorý pripomína orlí zobák. 

Všetky džínsy Levi’s majú na zadnej strane pása nad pravým vreckom mäkkú koženú nášivku. Nášivka by mala mať logo Levi’s, slogan a mala by tiež uvádzať veľkosť džínsov, a číslo modelu. 

Malá záložka Levi’s na pravom zadnom vrecku džínsov je zvyčajne červená, ale v závislosti od modelu môže mať aj inú farbu. Na nej by mal byť uvedený názov značky a niekedy aj registračná značka: ®.

4. Polo tričko Lacoste 

Krokodíl, ktorý symbolizuje značku Lacoste, by mal byť detailne prepracovaný. Mali by byť viditeľné oči, zuby, chodidlá a červené čeľuste. Telo krokodíla by malo byť jasne zelené a chvost by mal byť umiestnený rovnobežne s chrbtom.

Vo vnútri trička, na zadnej strane, by mala byť biela visačka s logom a červeným číslom, ktoré udáva veľkosť. Na modeloch pre mužov je veľkosť uvedená jedným číslom a na ženských modeloch by mali byť dve čísla.

Malé detaily môžu odhaliť fejkové polo tričko. Na originálnom polo tričku Lacoste používa výrobca perleťové gombíky s 2 dierkami bez akýchkoľvek nápisov. Výrobcovia napodobenín na to často zabúdajú a používajú gombíky so 4 dierkami. 

5. Hodinky Guess 

Hodinky Guess môžu byť vyrobené z kovu, silikónu alebo pravej kože. Zápach, nerovnomerné zafarbenie, praskliny, škrabance a odreniny na remienku hodiniek sú znakmi falošného výrobku.

Zadný kryt hodiniek by mal obsahovať základné informácie o produkte, ako napríklad logo s názvom značky, materiál hodiniek a informácie o hodinovom mechanizme, na ktorom je vyryté Japan Mov’t. Iba značka Guess používa vysokokvalitné japonské mechanizmy. 

6. Tenisky New Balance 

Originálne tenisky New Balance majú značku vytlačenú na zadnej a bočnej strane, na jazyku, na podrážke a stielke. Písmeno N, ktoré značí logo značky, sa nachádza na boku tenisky a je vyrobené vo forme nášivky.

Tenisky New Balance by mali mať mäkkú podrážku z penového materiálu, na ktorú môžete ľahko stlačiť, ale rýchlo sa vráti do pôvodného stavu. 

7. Kabelka Michael Kors 

Táto značka používa iba krémové štítky, ktoré obsahujú základné informácie o produkte, ako napríklad číslo položky, farbu, materiál, veľkosť tašky a špeciálny čiarový kód. 

Originálne kabelky sú vyrobené z hustého materiálu, ktorý sa nedeformuje, dokonca ani počas prepravy, keď je taška zabalená.

Originálne kabelky sú vybavené rytinou s logom, ktorá sa aplikuje na magnetické spony, krúžky rukovätí a zipsy. 

8. Mikina Supreme 

Na mikine sa nachádzajú dva štítky. Ten väčší obsahuje názov značky a registračnú značku ® a druhý uvádza, že krajinou pôvodu je Kanada. Na vnútornom štítku, kde sa nachádzajú pokyny na pranie a ošetrovanie, by malo byť odporúčanie, že sa výrobok nemá žehliť. Výrobcovia napodobenín na to často zabúdajú.

Na mikinách s vyšívaným logom by malo byť usporiadanie písmen na červenom pozadí úhľadné a vzdialenosť medzi písmenami by mala byť rovnaká. 

Značka Supreme používa iba ploché šnúrky, ktoré sú na svojich koncoch pekne uviazané. Okrúhle šnúrky, ktoré sú na koncoch spálené alebo šnúrky s kovovými koncami, sú znakom fejkového výrobku.

9. Šatka Burberry 

Originálny výrobok má vždy jasné čiary a hustú textúru. Okrajové nite na pôvodných šatkách sú pevne skrútené, delené medzi sebou a keď sa ich dotknete, nemali by sa rozmotať. 

Názov značky na štítku, ktorý je priložený k výrobku, musí byť napísaný veľkými písmenami. Štítok by mal tiež obsahovať informácie o krajine pôvodu a materiáloch, z ktorých je šatka vyrobená.

10. Slnečné okuliare Ray-Ban

Originálne slnečné okuliare Ray-Ban nemajú na svojich rámoch žiadne ryhy a sú vyrobené z pevného plastu. Čiary na kovovom ráme by mali byť úhľadné a takmer neviditeľné. 

Šošovky sú vyrábané z pravého skla. Zoznam modelov s plastovými šošovkami je uverejnený na oficiálnych webových stránkach spoločnosti.

V pravom hornom rohu pravého skla by malo byť aj logo Ray-Ban. Na originálnych kúskoch sa toto logo nedá zmazať. 

Kupujete si značkové oblečenie alebo dávate prednosť lacnejším alternatívam? Je pre vás dôležitejšia cena výrobku alebo kvalita? 

ZDROJ

fotografie: brightside.me

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.