Začiatkom novembra si pár všimol neznámeho psa, ktorý kráčal po uliciach južného Texasu. Šteniatko bolo slabé, ťažko podvyživené a bez srsti v otrasnom stave. Pár sa ho snažil odchytiť, avšak fenka bola príliš vystrašená a utiekla im.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Šteniatko dostalo meno Ana a napokon sa ho podarilo vziať k veterinárovi. Zistili, že môže mať rok až dva. Nakoľko bola táto fenka vo veľmi zlom stave a dávali jej veľmi nízke šance na prežitie, podarilo sa jej prežiť a ukázať svoju bojovnosť. „Jej pokožka bola v zúboženom stave. Takmer ani nevyzerala ako fenka, sotva sa o nej dalo povedať niečo iné ako to, že bola extrémne zanedbávaná,“ povedal Leslie Ysuhuaylas, dobrovoľník z Texasu.

Foto od boredpanda

Napriek všetkým problémom a zlým prognózam sa Ana dokázala pozviechať a veľmi rýchlo ukázala všetkým, aká je silná. Za necelé dva mesiace sa dostala do takého stavu, ako keby sa jej nikdy nič nestalo. „Po niekoľkých týždňoch lekárskej starostlivosti, starostlivosti pracovníkov a jej pestúnky sa Ana cíti oveľa lepšie a vyzerá úžasne! Premenila sa na šťastnú a hravú fenku!“ napísala stránka, ktorá ponúka Anu na adopciu.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Už sa dá celkom jasne rozoznať aj to, akej rasy vlastne je. Ide o kríženca labradora a retrívera. Je rozkošná, sladká a priateľská k ľuďom všetkých vekových kategórií a taktiež dobre vychádza aj s ostatnými psami.

Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.