Fidži sa nachádza v Tichom oceáne a skladá sa z niekoľkých ostrovov. Charakteristické je tým, že tamojší obyvatelia sú veľmi srdeční a pozdravia každého bez ohľadu na to, či sa navzájom poznajú, alebo nie. Ich kultúra totiž kladie obrovský dôraz na priateľstvo. Vzhľadom k teplej klíme, je Fidži veľmi obľúbenou destináciou. A o cestovný ruch tam núdzu nemajú. Prečítajte si niekoľko ďalších zaujímavostí.

fiji fotografia
Foto od GOC53

Skladá sa z viac ako 300 ostrovov
Väčšina ostrovov a ostrovčekov vznikli na základe sopečnej činnosti. Obyvatelia Fidži žijú na 110 najväčších ostrovoch, pričom Viti Levu má najväčšiu populáciu.

Fidži bol kedysi pod britskou vládou
Po takmer storočie, ktoré sa začalo v roku 1874, britská vláda vládla územiu tejto krajiny. Až v roku 1970 sa Fidži oslobodilo.

Žije tam obrovská indická populácia
Veľká časť populácie má svoj pôvod v Indii. Väčšina Indov prišla na ostrov kvôli tomu, aby tam pracovali ako robotníci.

Fidži je jedným z mála národov, ktorý má tri oficiálne jazyky
Oficiálne jazyky sú angličtina, fijian a fiji hindi. S takmer 200 rôznymi dialektami je táto krajina na vrchole rebríčka čo sa týka najväčšieho počtu dialektov.

Rugby je športom číslo jedna na Fidži
Je to národný šport. Ich národný tím je jedným z najúspešnejších na svete. Táto krajina vyhrala na olympijských hrách v roku 2016 zlato.

fiji fotografia
Foto od timparkinson

Domáci stále používajú tradičné metódy na prípravu ich typických jedál
Tamojšia kuchyňa je známa po celom svete vďaka svojej chuti a metódam, ktoré sa používajú pri jej príprave.

Kanibalizmus je súčasťou histórie tejto krajiny
Teraz trochu desivejší fakt. Kanibalizmus bol súčasťou ich kultúry, až do čias, kedy sa v krajine zaviedlo kresťanstvo. Archeologické dôkazy ukázali, že kanibalizmus tam pretrvával najmenej 2 500 rokov. Reverend Thomas Baker – misionár spolu so  jeho nasledovníkmi boli poslednými zaznamenanými obeťami kanibalizmu na Fidži.

Fidži má rozvinutý cestovný ruch
Nie je prekvapením, že cestovný ruch na Fidži je hlavným prispievateľom do hospodárstva. Očakáva sa však, že bude ešte výrazne rásť. Najviac turistov pochádza predovšetkým z Austrálie.

Národným nápojom je káva
A ak ste jej milovníkmi, túto krajinu by ste mali navštíviť a ochutnať ich národnú pýchu.

FIJI voda
Je to veľmi obľúbená značka balenej vody. A predávajú ju ako „najlepšiu vodu na svete“.

fiji fotografia
Foto od Christian Haugen

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.