Deipnofóbia – Strach z konverzácie počas večere

 

Konverzácia počas takej príležitosti ako je večera dokáže byť nepríjemná avšak niektorí jedinci trpia doslova fôbiou, že by sa mali s niekym takto formálne rozprávať

 

Daemonofóbia – Strach z démonov

 

Ono je celkom pochopiteľné, že sa niekto bojí démonov kedže démoni sú v podstate desiví. Lenže táto fóbia je spojená aj s tým, že jedinec si predstavuje a doslova sa bojí, že bude v skutočnosti napadnuty démonom .

demon

 

 

Mageirocofóbia – Strach z varenia

 

Strach z varenia môže súvisieť aj  s tým, že sa jedinec bojí  rôznych nástrah, ktoré na neho v kuchyni číhaju. Zrejme to nebude zapríčinené len tým, že vám mamka v detstve  uvarila špenát. Ale dosť bolo srandy táto fôbia môže byť aj nebezpečná kedže chorí jedinci často vyhľadávajú fast foody a iné rýchle občerstvenia viac ako je vhodné.

varenie

 

 

Agyrofóbia – Strach z prekročenia ulice

 

Aj keď sa to nemusí zdať tento strach nesúvisí so strachom z aút. Trpia ním hlavne jedinci žijúci vo veĺkých mestách.

ulice

 

 

Cathisofóbia – Strach zo sedenia

 

Tento strach je často spojovaný s traumatizujúcim zážitkom z detstva . Napríklad ak dieťa malo za trest sedieť dlhé hodiny na jednom mieste bez pohnutia a podobne.

sedenie

 

 

 

 

Pentherafóbia – Strach zo svokry

 

Často známe v západných kultúrach . Samozrejme nie je to o tom, že nemáte radi svoju svokru ale tým, že sa jej doslova bojíte.

svokra

 

 

Pediofóbia – Strach z bábik

 

Nejde len o strach z klasických horrových bábik ale všetkých bábik bez výnimky.

babiky 2

 

 

 

Eisoptrofóbia – Strach zo zrkadiel

Mnoho ľudí sa trpí touto fôbiou kedže sa boja, že zrkadlo je spojením medzi týmto a druhým svetom kedže zrkadlá sa často využívajú v rôznych okultistyckých rituáloch. Jedinci často trpia aj kvôli tomu, že si sami uvedomujú ako veľmi iracionálny tento strach je.

zrkadlo

zdroj: listverse

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.