Divoká príroda je úžasná sama o sebe, no z času na čas sa v nej objavia aj veľmi raritné zviera, ktoré vytvoria úplne novú senzáciu. Tentokrát ide o mimoriadne vzácneho čierneho melanistického leoparda, ktorý bol spozorovaný v indickom parku pre zvieratá. Aj bežného leoparda je veľmi ťažké spozorovať a to nehovoriac o tomto druhu, ktorých je veľmi málo.

Tieto fotografie zachytil iba 24-ročný fotograf Anurag Gawande, ktorý sa vydal pozrieť safari nachádzajúce sa v národnom parku Tadoba, ktoré leží v západnom indickom štáte Maharashtra. Spočiatku tam išiel so zámerom odfotografovať zopár tigrov, keďže tých je v danom paru veľa a park je nimi známy, no napokon odišiel s ešte oveľa vzácnejšími zábermi, čo ho veľmi prekvapilo.

Ukázalo sa, že leopard bol v čase fotografovania na love. A zdá sa akoby mu ani nevadilo, že mu spoločnosť robilo niekoľko ľudí. Už beztak sú to mimoriadne jedinečné tvory, no práve tento druh sa považuje za vôbec najvzácnejší. Je to spôsobené jeho čiernymi škvrnami na tmavej srsti. Odborníci odhadujú, že asi 11% leopardov má takúto pigmentáciu a tento je určite jediný, ktorý žije v danom indickom parku.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.