Eric Pickersgill je fotograf, ktorý sa rozhodol upozorniť na vážny problém, ktorým naša spoločnosť trpí. 

zavislost

Tým je podľa fotografa „odlúčenie od ľudí“, ktoré zapríčinil príchod sociálnych sietí, smartphonov a tabletov.   Podľa vyskúmného centra “ Pew“ dnes používa sociálne siete až 65% Američanov pričom v roku 2005 to bolo len 7%.  Sériu fotografií sa rozhodol vyhotoviť po príhode, ktorá sa mu stala v kaviarni v New York City:

“ Rodina, ktorá sedela pri vedľajšom stole sa veľmi nezhovárala. Otec a 2 dcérky boli celý zahĺbený do svojich mobilov . Mama nemala v rukách  žiadne zariadenie. Celý čas pozerala smutným pohľadom z okna, bez slov, odlúčená v blízkosti svojej vlastnej rodiny. Otec sa sem tam pozrel hore aby oznámil rodine nejakú online novinku, ktorú sa práve dočítal. Dva krát spomenul nejakú veľkú rybu – nikto z rodiny nereagoval.  Toto sa nikdy predtým nestávalo . Mama nakoniec rezignovala a vytiahla mobil tiež „

zavislost 2

zavislost 8

zavislost 7

zavislost 6

zavislost 5

zavislost 4

zavislost 3

zdroj

Autor Fotografií: Eric Pickersgill

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.