Taliansky fotograf Massimo Bietti cestuje po svete a zachytáva úchvatné fotografie. Zameriava sa najmä na portréty ľudí z tých najvzdialenejších kútov zeme. Fotografuje aj deti a vďaka jeho fotografiám vidieť ako tie žijú v rozdielnych krajinách sveta. Chlapík prešiel krajiny ako Papua Nová Guinea, Etiópia, Malajzia, Vanuata či India a mnoho iných.

Každá fotografia rozpráva vlastný príbeh, v tých chudobnejších štátoch o niečo menej šťastný. Aj kvalita detstva totiž záleží od toho, v akých podmienkach dané dieťa vyrastá. Ešte aj v dnešnej dobe bohužiaľ existuje detská práca, niektoré deti nemajú prístup k vzdelaniu a sú obeťami násilia. Avšak, dnešné deti majú oveľa vyššiu šancu na lepší život ako kedykoľvek predtým. 280 miliónov z nich má dnes lepší život ako tomu bolo v roku 2000.

Avšak, aj napriek tomu je stále 690 miliónov takých, ktoré potrebujú pomoc zmeniť svoj život k lepšiemu. Je to však dlhý proces, ktorý snáď bude napredovať a raz dospeje do zdarného konca. Massimo sa snaží znázorniť každé dieťa v jeho prirodzenom prostredí tak, aby už samotná fotografia rozprávala príbeh. Ako sa mu to podarilo už uvidíte nižšie.

Južný Sudán

India

Rusko

Etiópia

Kambodža

Vanuatu

Etiópia

Madagaskar

Papua Nová Guinea

Malajzia

Mjanmarsko

India

Bangladéš

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.