Fotograf Peter Zelewski strávil posledné roky skúmaním špeciálneho sveta jednovaječných dvojčat. Chcel dokázať, že aj keď sú dvojčatá, existuje medzi nimi mnoho rozdielov a tiež aj to, že každý má svoju jedinečnú osobnosť.

Peter má vášeň pre vytváranie portrétov na ulici a zachytáva svoje objekty vonku v prirodzenom svetle. Odfotografoval rovnaké dvojčatá z rôznych vekových skupín, v rôznom pozadí aj pohlaví, v priestoroch rozmanitého mesta Londýn.

„Keď som prvýkrát začal na projekte pracovať, bolo to pre mňa veľmi príťažlivé a najzaujímavejšie práve pri fotografovaní dvojčat. A ako tak séria postupovala, bolo tam vidieť medzi nimi jemné rozdiely, ktoré sa stali veľmi zaujímavé.“

Zatiaľ čo dvojčatá sú zámerne oblečené podobne, dokonca zastávajú podobné postoje, aj tak dokáže Peter zachytiť ich individualitu, a to vidieť v jemných rozdieloch vo vyjadrení či nálade. „Jedným z príkladov sú 15-roční bratia Duke a Joe. Sú to identické dvojčatá a zdá sa, že nemôžu byť odlišní, tak vo svojom fyzickom vzhľade, ako aj v osobnostiach. Odstránením pozadia a vyfotografovaním chlapcov v jednoduchých tričkách som však ich rôzne osobnosti znázornil. “

Joe a Duke

Photo by boredpanda

Chloe a Leah

Photo by boredpanda

Reggie a Mickie

Photo by boredpanda

Aveah a Anaiah

Photo by boredpanda

Delilah Tullulah

Photo by boredpanda

Ronya a Var

Photo by boredpanda

Tomo a Lorenzo

Photo by boredpanda

Cristian a George

Photo by boredpanda

Devontay a Dijon

Photo by boredpanda

Kira a Taya

Photo by boredpanda

Hermon a Heroda

Photo by boredpanda

Polly a Sophie

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.