Fotograf zachytil neuveriteľné snímky vzdialeného kmeňa známeho pre praktizovanie kanibalizmu. Kmeň Korowai, ktorý žije v západnej Papue v Indonézii, bol úplne odpojený od vonkajšieho sveta až do 70. rokov, keď sa skupina vedcov stretla s jedným členom, ktorý k ním patrí.

Fotografie zobrazujú členov kmeňa, ktorí žijú na stromoch a jedia húsenice. Dokonca sa uvádza, že praktizujú kanibalizmus, ale nie je isté či to ešte stále robia. Niektorí antropológovia píšu, že smrť medzi kmeňmi sa pripisuje „khakhua“ alebo démonom, ktorí majú ľudskú podobu. Tí, o ktorých sa predpokladá, že sa ich zmocnil démon boli zjedení ostatnými členmi kmeňa, otázne ale je, či je tomu tak aj dnes. Najnovšie fotografie zachytil taliansky fotožurnalista menom Gianluca Chiodini, ktorý strávil celé dni túrou po lesoch, aby našiel kmeň a strávil s nim nejaký čas. „Korowai žije v srdci dažďového pralesa, kde nie sú vystavení modernému svetu, takže si stále zachovávajú mnohé zo svojich starodávnych tradícií. Vôbec prvý zdokumentovaný kontakt s vonkajším svetom sa vyskytol so skupinou vedcov v marci 1974. Dovtedy členovia kmeňa Korowai vôbec nevedeli o nikom inom na Zemi,“ povedal.

A ak sa pýtate či sa fotograf nebál nadviazať bezprostredný kontakt s kmeňom, tak áno, isté obavy priznal. „Úprimne, bol som trochu vystrašený z kanibalizmu. Niektoré zdroje naznačujú, že Korowai dodnes praktizuje rituálny kanibalizmus. Iní antropológovia sa domnievajú, že s tým už prestali. Niektorí z mojich sprievodcov si mysleli, že v dažďovom pralese žije ešte stále množstvo iných ľudí, ktorí nikdy neboli v kontakte s okolitým svetom. Myslím si osobne, že kanibalizmus ešte stále praktizujú.“

Keď tam v minulosti cestoval antropológ Will Millard kvôli dokumentu pre BBC, ktorý vyšiel začiatkom tohto roka pod názvom „My Year With The Tribe“, tak zistil zaujímavosť – kmeň bol skutočne ochotný pripraviť isté prvky pre zábavu – napríklad postavili obrovské drevené domy, v ktorých sa natáčal dokument. 

Chiodini dúfal, že do detailu odhalí každodenný život obyvateľov Korowai a vydal sériu fotografii zobrazujúcich záhadný kmeň – ako sa západný svet vkráda a ohrozuje jeho tradičný život. Existujú aj fotografie lovcov kmeňa, ktorí hľadajú jedlo v dažďovom pralese, fotografie sietí, ktoré používajú ženy na prepravu svojich detí a tiež skupiny mužov, ktorí stavajú dom na vrchole stromu vo výške 25 metrov. Od roku 1980 sa niektorí členovia Korowai zrejme presťahovali do nových dedín, ale tieto fotografie ponúkajú fascinujúci pohľad na svet, ktorý bol a stále je tak ďaleko od nás. Niekedy je až ťažké uveriť, že ľudia stále žijú takýmto spôsobom. Nezaujíma ich moderná doba a žijú si svoj život ďaleko od civilizácie, no vo svojom kľude.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.