Určite ste už zachytili fotografiu, na ktorej je netopier veľký takmer ako človek. Fotografia vznikla na Filipínach a niektorí si myslia, že je falošná. Netopier o tejto veľkosti je skutočne doslova desivý a teraz ešte o to viac, keď viete, že je skutočný.

Avšak, pravdou je, že obrázok trochu skresľuje a netopier v skutočnosti nie je až taký obrovský ako sa na fotografií zdá. No je pravda, že ide o najväčší druh netopiera, ktorý obýva zem. Odborným názvom sa označuje ako Giant golden-crowned flying fox. Keď už ale hovoríme o veľkosti, tak tento živočích má ohromné rozpätie krídel, ktoré dosahuje až 1,5 metra, teda dalo by sa povedať, že v tomto smere dosahuje výšku človeka. Čo sa ale týka samotného tela, tak to je dlhé iba niečo vyše 30 centimetrov.

Nuž a treba dodať, že daný druh netopiera má v súčasnosti veľký problém, pretože je na zozname ohrozených, a to v dôsledku odlesňovania a tiež pytliactva. A aj keď tvor vyzerá desivo, tak sa nemusíte báť, pretože je to bylinožravec. Väčšinou jedia figy, žijú len na Filipínach a pôvodne existovali tri poddruhy, no jeden už zanikol.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.