Benátky sú nádherné mesto, no to si pýta aj svoju daň. Ako každý vie, ide o mesto na vode, ktoré trápia z času na čas záplavy. Avšak tento jav je tam čoraz častejší. Záplavám sa nevyhli ani tento rok. Aj keď sú na nich obyvatelia pripravení, tak záplavy s takou silou nečakali. Fotografka menom Natalia Elena Massi sa rozhodla stráviť v meste deň, aby dokázala zachytiť mesto pod vodou. Posúďte ako sa jej to podarilo.

„Počula som o povodni zo správ. Bývam v Taliansku, v Brescii, meste vzdialenom 100 kilometrov od Benátok. Benátčania sú na povodne zvyknutí, ale tentokrát to bolo mimoriadne veľa vody aj na nich,“ povedala fotografka. Povedala, že toto mesto miluje a navštívi ho vždy, keď môže. „Keď som tam prišla, bol to mimoriadny pohľad. Voda siahala do výšky 187 centimetrov. Bola som tiež zvedavá na to, ako je možné žiť s neustálym znepokojením z povodní. Aj toto bol dôvod prečo som sa tam rozhodla zavítať,“ dodala.

Strávila v meste celý deň a najväčšou výzvou pre ňu bolo pohybovať sa po tak vysokej hladine vody. „Nemyslela som na to, aké ťažké to môže byť. Predstavte si, že chodíte celé hodiny s vodou siahajúcou ponad kolena.“ V konečnom dôsledku sa jej to však vyplatilo. Stretla údajne neuveriteľných ľudí, hrdých a odvážnych mužov, ktorí dokázali s vodou bojovať. A aj keď bola väčšina obchodov zatvorená, tak tých pár, ktoré zostali otvorené ochotne prichýlili ľudí, aby ich ochránili pred nepriazňou počasia.

„Atmosféra bola neskutočná. Bolo ticho, Benátky boli také prázdne, aké som ich nikdy predtým nevidela.“ Najzaujímavejšou časťou cesty bolo podľa fotografky vidieť majestátnosť mesta a to, ako jeho krásu umocnila všetka tá voda. „Keď som dorazila na námestie Piazza San Marco, bolo pre verejnosť uzavreté a voda bola veľmi vysoká. Fúkal silný vietor, ale výhľad predo mnou bol neuveriteľný – tento obrovský prázdny priestor plný vody bol tak slávnostný a skvelý, až sa nezdal skutočný. Nakoniec v celej tejto tragédii som našla Benátky ešte krajšie ako kedykoľvek predtým,“ uzavrela Natalia.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.