Mimoriadne vzácne biele sobie mláďa bolo nedávno spozorované v hlavnom meste Nórska – Osle. A podarilo sa to 24-ročnému fotografovi menom Madsom Nordsveenom. Okrem očarujúcich záberov si odniesol z tohto stretnutia ešte niečo vzácnejšie.

K tomuto stretu sa vyjadril takto: „Chodil som po horách a hľadal krásnu krajinku pre moje fotografie, keď som odrazu zbadal toto nádherné malé stvorenie.“ Zviera takmer úplne splývalo s okolím, keďže je snehovo bielej farby. Nordsveen však získal viac ako len fotografie. „Prišlo ku mne veľmi blízko a pozreli sme si priamo do očí,“ povedal fotograf. „Po pár minútach matka tohto malého soba vyšla spoza stromov. Mláďa ešte chvíľu chodilo po okolí, až sa napokon rozbehlo späť k svojej matke. Boli to veľmi čarovné a rozprávkové chvíle,“ dodal.

Biele soby majú nezvyčajnú genetickú mutáciu, ktorá spôsobuje ich bielu farbu a umožňuje im ako keby splynúť so zasneženým prostredím. Avšak, na rozdiel od albínov majú v očiach a parohoch tmavú pigmentáciu.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.