Wow wow wow a ešte raz wow! Iné slová len ťažko použiť pri takých predstaveniach, aké nám predvádza len matka príroda. Neraz sme sa presvedčili o tom, že príroda dokáže skutočné divy, niekedy až také, že vám úplne dôjdu akékoľvek slová. Nuž a inak to nebolo ani v tomto prípade. Už veľa sa toho popísalo o severských svetlách, ktoré sú viac než jedinečné. No staré zlaté: „Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť“, platí aj v tomto prípade. Preto ak chcete vidieť takéto predstavenia, zavítajte do severských krajín.

Foto od youtube

Najnovšie zachytil fotograf Craig McDearmid kúzelné obrazy práve v momente, keď sa mraky stiahli a odhalili tieto pozoruhodné severské svetlá nad islandskou horou. Táto hora s názvom Kirkjufell, tiež známa ako „Čarodejnícka hora“, sa preslávila svojim účinkovaním v známom seriáli Game of Thrones. Nachádza sa na polostrove Snæfellsnes a práve na tomto mieste sa objavilo éterické zelené svetlo, ktoré nevidieť len tak často a hocikde.

View this post on Instagram

The Witches Cauldron. Kirkjufell, sometimes known as the Witches hat but also one of the most atmospheric places with constantly changing moods.In past times you can see how the night skies here could have conjured up a few stories for myth & folklore. A 5 second shot looking along the Grundarfjörður coast line last month.#aurorahunters #auroraborealis #nightphotography #nightphotography_exclusive #thegreatoutdoors #longexposure_shots #bbcearth #iceland🇮🇸 #icelandwonder #wheniniceland #alliniceland #mountains #kirkjufell #grundarfjörður #jawdroppingshots #nightscaper #northernlightsphotos #sony #benro #startrailchasers #toplongexposure #landscapephotographymagazine #discoverearth #jaw_dropping_shots #unlimitediceland #night_shooterz #longexposure_shots #amazing_shots #benroletsgo #yourshotphotographer

A post shared by Craig McDearmid (@craigmcdearmid) on

Fotograf stihol zachytiť polárnu žiaru počas svojho výletu ešte v decembri. Bola to tak trochu náhoda, keďže nechýbalo veľa a výlet by tento muž kvôli búrlivému počasiu vôbec neabsolvoval. „Naozaj sme nemali až toľko šťastia. Jazdili sme z jednej strany ostrova na druhú. Prešli sme asi 500 kilometrov a na poslednú chvíľu sa nám podarilo vytvoriť tieto fotografie.“

https://www.instagram.com/p/BsgbjCvD9Sy/

V absolútne posledný deň cesty išiel Craig na sever k hore dúfajúc, že ​​bude mať poslednú šancu zachytiť severské svetlá. „Bolo to neuveriteľné, mraky začali ustupovať hneď ako zapadlo slnko,“ povedal 49-ročný fotograf. „Polárna žiara bola stále silnejšia a silnejšia a ja som mal to šťastie, že som mohol byť pritom.“

Craig McDearmid pochádza z Hamsterley Colliery, Spojené kráľovstvo. Ako sa sám vyjadril, nikdy nič podobné nevidel. Bolo to niečo magické, čo možno uvidíte raz za život. „Byť svedkom niečoho takého vás dostane do eufórie,“ dodal ohromený fotograf.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.