Francúzska vláda spúšťa veľmi zaujímavý program. Občanom, ktorí budú ochotní vzdať sa svojich starých áut, poskytne grant vo výške 2 500€, ktorý je určený na kúpu elektrobicykla. Je to súčasťou plánu tejto krajiny znížiť do roku 2040 emisie o 40%.

Foto od youtube

Ak sa tento plán podarí dotiahnuť do zdarného konca, tak Francúzsko sa stane vôbec prvou krajinou, ktorá bude ponúkať takýto grant. Cieľom je totiž znížiť počet automobilov na cestách, najmä tých starších, ktoré produkujú vysoké emisie. Toto rozhodnutie privítalo viacero ekologických organizácii.

Pozdáva sa to zeleným lobistickým aj cyklistickým skupinám, ktoré považujú bicykle za veľmi dobrý nástroj ako bojovať s emisiami. Riaditeľ spoločnosti Cycling Industries Europe sa vyjadril takto: „Vítame toto zvýšenie stimulov pre nákup bicyklov. Každá vláda si musí uvedomiť, že práve cyklistický priemysel vedie svet k e-mobilite“.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.